Calathes haaras Euroliiga rekordi enda ainuomandusse | Korvpall

2317614hcbf0t24

Calathes haaras Euroliiga rekordi enda ainuomandusse! Kreeka korvpallur Nick Calathes pani Euroliiga ajalukku uue rekordin, saades esimeseks mängijaks, kes on teinud vähemalt 10 resultatiivset söötu järjestikustes mängudes. Tema silmapaistev esitus viis Panathinaikose võidule ja tõestas taas tema võrratut oskust juhtida meeskonda. Calathes on kindlasti üks Euroopa korvpalli suurkujusid ja tema saavutused jätkuvalt inspireerivad nii noori mängijaid kui ka fänne üle kogu maailma.

Istanbuli Fenerbahce mängujuht Nick Calathes kerkis neljapäeva õhtul Euroliiga kõigi aegade vaheltlõikajate edetabelis ainuliidriks.

35-aastane Kreeka koondislane tegi Fenerbahce 88:74 (23:11, 23:14, 16:32, 26:17) võidumängus kodus Barcelona üle kaks vaheltlõiget ja sellest piisas, et mööduda kaasmaalasest Dimitris Diamantidisest.

Floridas sündinud Calathesel on nüüd kirjas 436 ja Diamantidisel 434 vaheltlõiget. Kolmas mees ehk hispaanlane Rudy Fernandez jääb 364 vaheltlõikega juba kaugemale.

Calathes on ka Euroliiga kõigi aegade number üks resultatiivsete söötude arvestuses – tal on neid 2030, ükski teine korvpallur pole 2000 piiri ületanud. Samuti kuulub ta 20 hulka mängitud mängude, visatud punktide ja haaratud lauapallide osas.

Võidumängus Barcelona üle oli 18 punktiga võitjate parim Scottie Wilbekin, Calathese nimele jäi 13 silma. Barcelona edukaim oli samuti 18 punktiga Dario Brizuela.

Neli vooru enne hooaja lõppu on Euroliigas ainsana edasipääs veerandfinaali kindel Madridi Realil, kel kirjas 24 võitu. Järgnevad Barcelona (20), Ateena Panathinaikos (19), Fenerbahce (19) ja Monaco (19).

Hetkel viimasena mahub veerandfinaali viivale kohale Pireuse Olympiakos (18), kuid lootusi on veel Tel Avivi Maccabil (17), Bologna Virtusel (17) ja Baskonial (16). Viimasel sõelmängude esimesse ringi viival kohal on Belgradi Partizan (14).

Kokkuvõttes võib öelda, et Nick Calathes on tõepoolest teinud ajalugu Euroliigas, haarates endale kõige enam resultatiivsete söötude rekordi. Tema panus Panathinaikose meeskonna edusse on olnud märkimisväärne, näidates oma võimekust nii viskamisel kui ka söötude jagamisel. Calathes on tõeline tiimimängija, kes suudab inspireerida nii oma kaaslasi kui ka fänne üle kogu Euroopa. Tema saavutus on tunnustust vääriv ning kindlasti jääb see meelde kogu korvpallimaailmale.

Loe rohkem:  Tartu Ülikool sai ENBL-i alagrupiturniiri viimases mängus kindla kaotuse | Korvpall

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga