Biden lubas Venemaa ees mitte kummardada | Välismaa

2299103h973ft24

Joe Biden on teinud selgeks, et tema administratsioon ei kavatse Venemaa ees kummardada. USA president lubas seista kindlalt oma veendumuste eest ning mitte teha järeleandmisi Venemaa agressiivsele poliitikale. See uus suund annab lootust tugevamale ja kindlamale USA-Venemaa suhtele ning näitab, et USA valitsus on valmis astuma vastu kõigile väljakutsetele, mis Venemaa võib nende teele seada. Bideni kindlameelsus ja otsusekindlus võivad tuua kaasa olulisi muutusi globaalses poliitikas.

President Joe Biden lubas neljapäeval USA kongressis peetud aastakõnes, et ei kummarda kunagi Venemaa juhi Vladimir Putini ees.

Biden kritiseeris ühtlasi ägedalt rivaali Donald Trumpi, kes tema sõnul saadab Putinile sõnumi, et diktaator võib teha, mida iganes tahab.

“Sõna otseses mõttes ajalugu vaatab,” toonitas Biden. 

Biden ei öelnud kordagi Trumpi nime välja, vaid nimetas teda korduvalt minu eelkäijaks ja endiseks vabariiklastest presidendiks.

President kutsus USA kongressi üles Ukrainat toetama, sest tema sõnul ei peatu Putin Ukrainas, kui teda ei takistata. Bideni veendumusel suudab Ukraina Putini agressiooni peatada, kui riigile antakse kaitselahingus vajalikud relvad.

“Venemaa Putin on marsil, tungib Ukrainasse ja külvab kaost kogu Euroopas ja kaugemalgi. Kui keegi siin ruumis arvab, et Putin peatub Ukrainas, siis ma kinnitan teile, et ta seda ei tee,” hoiatas riigipea.

“Pole kaua aega tagasi, kui vabariiklastest president nimega Ronald Reagan kõmistas: “Härra Gorbatšov, lõhkuge see müür,” ütles Biden, kes viitas kuulsale 1987. aasta Berliini kõnele külma sõja lõpuaegadel.

“Minu eelkäija, endine vabariiklasest president, aga ütleb Putinile: “Tee, mida kuradit tahad”,” jätkas Biden.

“Ma arvan, et see on ennekuulmatu, ohtlik ja vastuvõetamatu,” rõhutas Biden.

“Minu sõnum president Putinile, keda olen pikka aega tundnud, on lihtne – me loobu ega kõnni kunagi minema,” toonitas riigipea.

Loe rohkem:  Kara-Murza kutsus oma toetajaid Navalnõi surma järel mitte alla andma | Välismaa

“Mina ei kummarda. Sõna otseses mõttes ajalugu vaatab,” kordas president.

Bideni sõnul muutub sõjaline allianss NATO aina tugevamaks ja tõi selle näitena välja Soome ja Rootsi liitumise.

Joe Biden’s promise to not bow down to Russia is a strong stance that Estonia supports. Estonia, like many other countries, recognizes the threat that Russia poses in the region and the importance of standing firm against any attempts to exert control or influence. Biden’s commitment to standing up to Russia is a reassuring message for countries like Estonia, who value their independence and sovereignty. It is crucial for the international community to remain united and vigilant against any aggression or intimidation from Russia. Estonia stands in solidarity with Biden’s pledge and looks forward to continued cooperation in ensuring stability and security in the region.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga