Biden ja Trump võitsid oodatult eelvalimised Michiganis | Välismaa

2285292he083t24

Biden ja Trumpi võit eelvalimistel Michiganis on tekitanud suurt elevust nii poliitikas kui ka üldsuses. See tulemus on tõestuseks selle kohta, et mõlema poliitiku populaarsus ja toetajaskond on endiselt tugev ning võib mõjutada olulist rolli tulevastel valimistel. Kuid samas on see ka hoiatav signaal teistele kandidaatidele, et võitlus presidendikoha pärast saab olema tihe ja ettearvamatu. Loodame, et see konkurents viib arenenud demokraatliku protsessini ning toob esile parima juhi, kes suudaks riiki tulevikus kõige paremini teenida.

Joe Biden ja Donald Trump võitsid teisipäeval oodatult oma parteide presidendikandidaatide eelvalimised Michigani osariigis, teatasid teiste seas väljaanne Politico ning uudisteagentuurid AP ja AFP.

Ametisoleval demokraadist presidendil Joe Bidenil ei olnud otseselt parteisisest vastast.

Vabariiklaste leeris ei nähtud samuti üllatust, kui endine riigipea Donald Trump edestas Nikki Haleyt, kes on tema viimane vastane teel partei nominatsiooni poole.

Bideni võit tuli pärast seda, kui mõned demokraatide valijad teatasid, et ei toeta praeguse administratsiooni välispoliitikat. Michiganis elab arvestatav araabia päritolu ameeriklaste kogukond ja osa sellest kogukonnast kutsus valijaid üles hääletama eelvalimistel Bideni vastu, valides hääletussedelil “eelistuseta” rida.

Kui kokku oli loetud 40 protsenti häältest, oli Biden saamas 80,4 protsenti häältest. Marianne Williamson sai 2,9 protsenti häältest ja Dean Phillips sai 2,8 protsenti häältest. Ligi 14 protsenti valijatest ei toetanud ühtegi kandidaati, vahendas CNN. 

Biden tänas kolmapäeva varahommikul oma poolehoidjaid ning ütles, et vabariiklaste kandidaat Donald Trump võib riigi tagasi paisata minevikku. 

“Neli aastat tagasi tuli Michigani mitmekülgne koalitsioon kokku, et lükata tagasi Donald Trumpi MAGA-äärmuslus ja saatis mind ja Kamala Valgesse Majja,” teatas Biden. 

Michigan on kaalukeele osariik, mis võib novembris toimuvatel üldvalimistel hääletada nii demokraatide kui ka vabariiklaste poolt.

Loe rohkem:  Saksamaa valitsuse majandusnõunikud soovitavad eelarvereegleid leevendada | Välismaa

2020. aasta presidendivalimistel võitis Biden Michiganis ligi 154 000 häälega. 2016. aastal võitis Michiganis Trump, kes sai siis 11 000 häält rohkem kui toonane demokraatide presidendikandidaat Hillary Clinton, vahendas The Wall Street Journal. 

Kokkuvõtteks võib öelda, et nii Bideni kui ka Trumpi võit eelvalimistel Michiganis on oluline samm nende presidendikampaania edendamisel. Bideni võit näitab tema toetuse kasvu demokraatide hulgas ning Trumpi võit tugevdab tema positsiooni vabariiklaste seas. Michigani eelvalimiste tulemused näitavad selgelt, et mõlemad kandidaadid on jätkuvalt tugevalt esindatud ja võimekad võitluses presidendiks saamise nimel. See annab aimu põneva ja läbimurdelise valimiskampaania eelseisvast arengust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga