Barcelonas jõudis eestlastest kaheksandikfinaali üksnes Differt | Vehklemine

2253354h6a35t24

Tere tulemast Eestisse! Viimasel ajal on palju räägitud Eesti vehklemisest ja selle esindajatest rahvusvahelistel võistlustel. Üks eriti põnev saavutus oli eestlaste võit Barcelona võistlusel, kus nad jõudsid kaheksandikfinaali. See saavutus on suur tunnustus Eesti vehklemisele ja tõestab, et meie sportlased on tõsised konkurendid rahvusvahelisel tasemel. Tulge tutvuma meie võitjatega ning kogege Eesti uhkust ja kirge vehklemise vastu!

Barcelonas on laupäeval kavas maailma karika etapi naiste epeevehklemise individuaalturniir, kus põhitabelis ehk 64 hulgas alustas ka viis Eesti koondislast.

64 paremat:

Edasi 32 hulka jõudis neli Eesti koondislast: Erika Kirpu sai jagu ameeriklannast Hadley Husisianist 15:5, Katrina Lehis alistas itaallanna Alessandra Bozza 15:11, Julia Beljajeva oli üle poolatar Aleksandra Jareckast 15:12 ja Nelli Differt sai jagu Hong Kongi vehklejast Lin Yik Hei Cocost 15:10.

Ainsana pidi kaotuse vastu võtma Kristina Kuusk, kes jäi alla Hiina vehklejale Yu Sihanile 13:15.

32 paremat:

Edasi kaheksandikfinaali jõudis üksnes Differt, kes alistas hiinlanna Xu Nuo 15:12. Kirpu kaotas šveitslannale Aurore Favrele 9:15, Lehis jäi alla Tokyo olümpiavõitjale Sun Yiwenile 11:15 ja Beljajeva poolatar Renata Knapik-Miazgale 10:11.

Kokkuvõttes võib öelda, et Barcelona jõudis eestlastest kaheksandikfinaali vaid ühe vehkleja, Julia Differti, eduka esinemise tulemusena. Kuigi eestlased võivad olla pettunud mitte rohkemate sportlaste edasipääsumises, on oluline tunnustada Differti saavutust ja tema pühendumist vehklemisele. Eesti vehklemine võib selles valguses edasi areneda ja teiste sportlaste inspireerimiseks on oluline näidata, et rasketes olukordades saab siiski saavutada edukaid tulemusi. Jääme ootama, milliseid saavutusi toovad tulevikus eestlaste vehklejad!

Loe rohkem:  Vehklemisliidu peasekretär: meie naiskonnal jäi üks aasta puudu | Vehklemine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga