Baltcapi kahjud võivad omastamise tõttu ulatuda juba 40 miljoni euroni | Välismaa

2259228h15cet24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised räägivad, et Balti riikides on tekkinud probleem omastamisega seotud kahjudega, mis võivad ulatuda lausa 40 miljoni euroni. See on murettekitav uudis, mis mõjutab meid kõiki. Sellised finantskuriteod võivad kahjustada meie majandust ja usaldusväärsust rahvusvahelisel tasandil. On oluline, et me kõik oleme teadlikud sellest probleemist ja teeme koostööd selle lahendamiseks. Loodame, et meie ühine pingutus ja tähelepanelikkus aitavad tagada meie riigi ja inimeste turvalisuse.

Umbes 40 miljonit eurot võis minna kaotsi investeerimisettevõttest Baltcap Infrastructure Fund (BInF) ajal, kui seda juhtis ettevõtte partner Šarunbas Stepukonis, ütles teisipäeval ettevõtte jurist Darius Raulušaitis.

Raulušaitise sõnul olnuks Stepukonise omastatud raha hulk väiksem, kui mehe suhtes poleks 2022. aastal kohtueelset uurimist lõpetatud.

“Kui uurimist poleks lõpetatud 2022. aastal ning Šarunas Stepukonise tegevus oleks peatatud, me ei räägiks tõenäoliselt 40 miljoni euro omastamisest täna, võib-olla olnuks summa väiksem,” ütles jurist Leedu rahvusringhäälingule LRT.

Varem ütles BNS-ile Baltcapi juhtiv partner Simonas Gustainis, et Stepukonise omastatud ja osaliselt kasiinos kaotatud vahendite hulk võib ületada 30 miljoni euro piiri.

Õiguskaitseorganid kahtlustavad Stepukonist rohkem kui 27 miljoni euro omastamises BlnF-i vahenditest. Arvatakse, et ta kaotas kasiinos vähemalt osa omastatud vahenditest.

Raulušaitis keeldus kommenteerimast Baltcapi vahendite fondisse investeerinud ettevõtetele tagastamise väljavaateid. Samas usub ta, et on lootust raha tagasi saada.

“On oluline, et prokuröridel õnnestub leida vähemalt osa ettevõtetelt omastatud vahenditest ja tagastada need ettevõtetele,” ütles ta.

Stepukonis vahistati Leedus laupäeval ning Vilniuse linnakohus lubas esmaspäeval hoida ta vahi all kaks nädalat.

Kokkuvõttes võib öelda, et BaltCapi kahjud ulatuvad omastamise tõttu juba 40 miljoni euroni, mis on murettekitav olukord nii ettevõttele kui ka Eesti majandusele tervikuna. Seejuures on oluline kasvatada teadlikkust ja tähelepanelikkust ettevõtete juhtimises ning rakendada tõhusaid kontrollimehhanisme, et vältida selliseid olukordi tulevikus. Samuti on oluline, et õiguskaitseorganid ja järelevalveasutused teeksid koostööd, et tuvastada ja karistada neid, kes kuritarvitavad oma võimu ja teevad kahju ettevõtetele ning ühiskonnale tervikuna.

Loe rohkem:  Soome politsei loobub X-i kasutamisest operatiivinfo vahendamisel | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga