Bahmuti lähedal käivad ägedad lahingud | Välismaa

2293788h3f33t24

Bahmuti lähedal käivad ägedad lahingud on kutsunud välismaa pilke ning huvi Eesti piiride lähedal toimuva vastu. See sündmus on toonud tähelepanu ka meie riigi kaitsevõimekusele ning julgeolekule. Välismaa kriitikutele antakse võimalus näha, kuidas Eesti julgeolekujõud suudavad kaitsta meie piire ning tagada meie rahva turvalisuse. See näitab selgelt, et me ei kavatse alluda vaenlaste survele ning oleme valmis võitlema meie vabaduse eest.

Bahmuti lähedal käivad ägedad lahingud. Venemaa on nädalaga rünnanud Ukrainat sadade pommide ja rakettidega. Zelenski kinnitas seitsme Vene sõjalennuki hävitamist nädala jooksul.

Oluline esmaspäeval, 4. märtsil kell 5.36:

– Bahmuti lähedal käivad ägedad lahingud;

– Venemaa on nädalaga rünnanud Ukrainat sadade pommide ja rakettidega;

– Zelenski kinnitas seitsme Vene sõjalennuki hävitamist nädala jooksul.

Bahmuti lähedal käivad ägedad lahingud

Ukraina kaitsejõudude sõnul käivad ägedad lahingud Bahmuti lähedal asuvas Ivanivske külas, samuti ründavad Vene väed Ivanivskest põhja poole asuvat Bohdanivka küla.

“Praegu jätkab vastane rünnakuid Ivanivske asulale Bahmuti piirkonnas, käivad ägedad lahingud küla sees. Meie sõdurid osutavad kangelaslikult vastupanu ning püüavad tõrjuda vastane hõivatud aladelt välja,” ütles Ukraina kaitseväe pressiesindaja Illja Jevjaš Ukraina tele-eetris.

Ta lisas, et Vene väed ründavad ka Bohdanivka küla lähedal ning Vene eesmärgiks on hõivata Bohdanivkast lõunas asuv linn Tšassiv Jar. Samas pole Vene katsed linn hõivata seni õnnestunud, ütles Jevlaš.

Pressiesindaja sõnul hoiavad Ukraina kaitsjad rindejoont ega lase vaenlasel edasi liikuda. Jevlaš lisas, et Ukraina on rajanud piirkonnas miiniväljad ja muud kaitserajatised.

Venemaa on nädalaga rünnanud Ukrainat sadade pommide ja rakettidega

Vene agressiooniarmee on alates eelmise nädala algusest lasknud ukrainlaste pihta ligi 400 juhitavat pommi, üle 50 drooni ja üle 40 raketi, teatas president Volodõmõr Zelenski oma õhtuses videosõnumis, mida vahendas uudisteagentuur UNIAN.

Loe rohkem:  Starmer kinnitas põgenike Rwandasse saatmise kavast loobumist | Välismaa

Zelenski avaldas ühtlasi kaastunnet nende inimeste lähedastele, kes hukkusid Odessas maja tabanud drooni tagajärjel.

“Ja täna jätkusid päästetööd Odessas. Rusude alt tõmmati välja laste surnukehad. Praeguse seisuga on hukkunud 12 inimest, kellest viis lapsed. Avaldan kaastunnet peredele ja lähedastele. Viis inimest päästeti,” ütles Zelenski.

President tõi välja ka Venemaa rünnakule Donetski oblastis asuvale Kurahhovo linnale.

“Juhitud pomm tabas ühe kortermaja katust. Ilma muu eesmärgita kui terror. Vigastada sai vähemalt 16 inimest, kes kõik saavad vajalikku abi. Ja need on vaid kaks sellist rünnakut,” jätkas Zelenski.

Zelenski märkis, et mitte ükski riik Euroopas ei suudaks sellisele survele ja sellisele kurjusele üksi vastu seista.

Presidendi sõnul on seetõttu oluline, et kõik rahvusvahelised liidrid ja organisatsioonid hoiaksid kokku ja reageeriksid agressori tegevusele karmilt.

“Vene president Putin ei taha rahu – ta tahab ainult sõda ja surma. Teda ei huvita, keda ta tapab. Peamine eesmärk on hävitada. Kõigepealt Ukraina ja ukrainlased. Ja siis teie, kallid partnerid,” ütles president.

“Ootame tarneid, mis on eluliselt vajalikud. Ootame eelkõige USA lahendust,” toonitas Zelenski.

“Me vajame oma partneritelt rohkem õhutõrjet. Me peame Ukraina õhukilpi tugevdama ja suurendama oma inimeste kaitset Venemaa terrori eest. Rohkem õhutõrjesüsteeme ja rohkem rakette õhutõrjesüsteemidele säästab elusid,” ütles president.

USA esindajatekoja spiiker Mike Johnson rõhutas teisipäeval taaskord, et vabariiklaste kontrolli all olev esindajatekoda ei liigu Ukraina abi ega millegi muuga edasi ilma reformita immigratsiooniküsimustes.

Zelenski kinnitas seitsme Vene sõjalennuki hävitamist nädala jooksul

Ukraina president Volodmõr Zelenski kinnitas pühapäevaõhtuses pöördumises rahva poole seitsme Vene sõjalennuki hävitamist nädala jooksul, edastas uudisteagentuur UNIAN.

“Ainuüksi viimase nädala jooksul on Ukraina sõjavägi hävitanud seitse Vene sõjaväelennukit, mida okupandid kasutavad pommide viskamiseks ja inimeste tapmiseks,” sõnas riigipea.

Loe rohkem:  Tšehhi populaarseim erakond valmistab peavalu Euroopa liberaalidele | Välismaa

Zelenski informatsiooni kohaselt on alates veebruari algusest agressorriigi armee kaotanud juba 15 sõjalennukit.

“Ja mida rohkem on meil võimekusi Vene lennukeid alla tulistada ja mida rohkem me hävitame Venemaa logistikat oma okupeeritud territooriumil, siis seda rohkem päästetakse ukrainlaste elusid. See sõda peaks muutuma lootusetuks just Venemaa ehk terroristide jaoks. Ja nad peavad tundma nii palju kui võimalik, et on olemas jõud, mis hävitab need, kes tahavad teiste elu hävitada. Me suudame seda pakkuda. Ja kõik meie partnerid teavad, et see on vajalik,” rääkis president.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Bahmuti lähedal käivad ägedad lahingud on kurb ja murettekitav olukord, mis mõjutab kogu maailma. Välismaa sekkumine konflikti võib tuua kaasa veelgi suurema kaose ja kannatusi. Oluline on leida rahumeelne lahendus ja lõpetada vägivald enne, kui see viib veelgi suuremate tragöödiani. Eesti ja teised riigid peaksid tegutsema diplomaatiliselt ja toetama rahumeelseid läbirääkimisi konflikti lahendamiseks. Ainult läbi koostöö ja ühiste jõupingutuste saame leida kestva rahuprotsessi lahenduseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga