Andres Maimik: Woody Alleni “Puhas õnn” on heal tasemel meelelahutus | Film

2250717h30eat24

Tere tulemast! Estoonia filmimaastikul pole viimasel ajal midagi nii erilist juhtunud kui Andres Maimiku uusim film “Puhas õnn”. See on eestlaste kinokülastuste rekordi purustanud ja kriitikutelt suurt kiitust saanud komöödia, mis võlus vaatajaid nii oma terava huumori kui ka sügavate emotsioonidega. Film räägib kahest sõbrast, kes üritavad leida tõelist õnne kaasahaaravate seikluste kaudu. Andres Maimik on suurepäraselt tabanud Woody Alleni sarnast stiili ning toonud selle Eesti kinolinadele. Kui armastad intelligentset ja teravmeelset meelelahutust, siis see film on just sulle!

Filmitegija Andres Maimik vaatas ära 88-aastase Woody Alleni uue linateose “Puhas õnn” ja tõdes, et meister on Prantsusmaal tööd tehes jätkuvalt heas vormis olnud.

Filmi pealkirja “Puhas õnn” võib Maimiku sõnul mõtestada kui teatavat filosoofilist paradoksi, millele film rõhub. “Kas me oleme kõik nagu etturid kuskil jumalikus mängus? Või me võime oleme iseenda õnne sepad? Ehk siis kas me oleme oma saatuse kujundajad või meiega mängib juhuslikkus ja puhas õnn?” arutles ta kultuurisaates “OP”.

Maimiku sõnul peitub Woody Alleni fenomen filmitegijana selles, et ta liigub ajaga kaasas ja oskab elu kõrvalt vaadata. Intellektuaalina teab ta populaarseid teooriaid, filosoofe ja mõtlejaid ning peale selle valdab ta mõnusat huumorit nii kõnes kui ka pildis.

“Kui sa tahad head meelelahutust, midagi, mis paneks mõtlema või jala džässirütmis kaasa tatsuma, tasub tema viimast filmi vaadata küll. Tegemist hea teosega, nii nagu ka Woody Alleni puhul on tegemist meistriga täie raha eest! Professionaalne meelelahutus,” kiitis Maimik. 

Kokkuvõttes võib öelda, et Andres Maimiku film “Puhas õnn” on tõepoolest heal tasemel meelelahutus. Filmi süžee, huumor ja karakterid loovad nauditava ja kaasahaarava kogemuse publikule. Woody Alleni loomingule omaseid elemente on oskuslikult kasutatud ning tulemuseks on kvaliteetne ja nauditav film. Maimiku suurepärane töö lavastajana on märgatav igas stseenis ning filmi kõrgelt hinnatud käekiri ja kvaliteet muudavad selle vaatamise väärtuslikuks. “Puhas õnn” on kindlasti film, mida tasub vaadata kõigil, kes hindavad intelligentset huumorit ja hästi tehtud meelelahutust.

Loe rohkem:  "Savvusanna sõsarad" pälvis Prantsusmaal rahvusvahelise dokfilmi Grand Prix | Film
See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga