Andra Orni näitusesoovitused: klaasputukatest Tuomas Laitinenini | Kunst

1963235hc52at24

Tere tulemast Eesti kunstimaastikule! Andra Orni näitusesoovitused on alati täis põnevaid avastusi ja Tuomas Laitinenini näitus ei ole erand. See ainulaadne väljapanek tutvustab klaasputukaid kunstilisel moel ning pakub külastajatele võimaluse avastada uusi perspektiive ja emotsioone. Laitinenini looming on paeluv ja provokatiivne, kutsudes vaatajaid mõtlema sügavamalt ning avardama oma arusaama kunstist. Soovitame tungivalt külastada seda näitust, et kogeda midagi täiesti erakordset ja inspireerivat siinse kunstimaailma raames. Tule avasta kunsti uues valguses!

Põhja- ja Baltimaade näituseid koondava Noba kunstikeskkonna juht Andra Orn jagas “Terevisioonis” soovitusi, milliseid näituseid talvel külastada.

Kati Kerstna, “Õrn, habras, õrn”
Artdepoo galerii, avatud 18. veebruarini

“Artdepoo on 2021. aastast teinud koostööd Eesti Kunstnike Liidu kevadnäituse publikupreemia võitjaga, kes saab Artdepoos oma näituse ja eelmise aasta võitja oli Kati Kerstna. Tema räägib putukamaailmast ja kui oluline on putukamaailm ökoloogilise tasakaalu hoidmisel. Minu meelest on oluline see aspekt, et ta on need teinud tohutult suureks. Kui teadlased on kindlaks teinud, et meile meeldivad suuremad loomad rohkem, siis äkki suhtume putukamaailma kuidagi teisiti, kui nad on inimvaatevälja-suurused.”

1963235hc52at24

Tuomas A. Laitinen ja Kristina Õllek, “Tsüanookeanid”
Kai kunstikeskus, avatud 4. augustini

“Laitinen on praegu soome kunstnike tipp. Aina enam tuleb kunsti teadust ja kunstnikud põhjalikult süübivad teatud teemadesse. Laitinen on pikalt bioloogiateooriatega koos teadlastega tegelenud. Ka tehisintellekti teadlastega ja seda kõike presenteerib ta oma kunstis. See võib olla tundub natukene kuiv, aga kindlasti ei ole. Teda on inspireerinud ulmekirjandus ja miks mina teda tohutult fännan on see, et ta loob täiesti omaette maailma. /…/ Laitinen küsib läbi oma tööde, kuhu me tahame jõuda. Kas inimene on kohanemisvõimeline?”

Loe rohkem:  Voronja üheksandat hooaega kureerivad galerii asutajad Kaili Kask ja Raul Oreškin | Kunst

2218845h06cet24

Jaan Elken, “Camino”
Allee galerii, avatud 17. veebruarini

“Elkeni näitus räägib abstraheeritud kujul tema rännakutest alates 2005. aastast. Kohtadena on ta näiteks välja toonud Angkor Vati, Egiptuse püramiidid, Hiina mäestikud. Loomulikult see ei ole üks ühele. Seal on ka mõtterännakud ja kõik selle juurde kuuluv.

Mirjam Hinn, “Põhjatu ookeani sügavusest”
Hobusepea galerii, avatud 19. veebruarini

“Vanalinnas saab käia ühe jalutuskäiguga läbi mitu galeriid ja soovitaksin kindlasti ka maalikunstnikku Mirjam Hinni.”

Kokkuvõttes võib öelda, et Andra Orni näitusesoovitused klaasputukatest Tuomas Laitinenini pakuvad mitmekülgset kunstielamust. Laitineni dünaamilised klaasputukad avavad uksed fantaasia ja reaalsuse piire kompavale kogemusele, luues kordumatuid visuaalseid maailmu. Orni soovitused annavad võimaluse avastada uusi perspektiive ning saada osa kaasaegse kunsti põnevast maailmast. Eesti kunstisõpru ootavad seda erakordset näitust avastama ja nautima!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga