Allikad: Apple loobus elektriauto ehitamise projektist | Välismaa

2285553h292bt24

Estonia, brace yourself for the latest buzz in the tech world as Apple drops a bombshell by abandoning its electric car project. Sources reveal that the technology giant has decided to shift its focus away from building a revolutionary electric vehicle. This decision has sent shockwaves through the industry, leaving many wondering about the implications for the future of sustainable transportation. Join us as we delve deeper into this unexpected development and explore what it means for the future of electric vehicles on a global scale.

Asjaga kursis olevad inimesed ütlesid ajalehele Financial Times, et USA tehnoloogiafirma Apple loobus elektriauto väljatöötamisest ja keskendub hoopis tehisintellekti arendamisele.

Apple tahab mitmekesistada oma kasumiteenimise allikaid ning plaanis seetõttu siseneda autotööstusesse. Firma plaanis turule tuua elektrisõiduki, mis oleks hakanud konkureerima Tesla toodetud masinatega, vahendas Financial Times.

Apple käivitas seetõttu projekti nimega Titan. Elektrisõidukite turul on aga kasv aeglustunud ning ka Tesla hoiatas jaanuaris, et nõudluse vähenemine ja kõrged intressimäärad toovad sel aastal kaasa varem prognoositust aeglasema müügikasvu. 

Ka Ford ja General Motors loobusid elektrisõidukite tootmisvõimsuse suurendamise plaanist. Eelmisel nädalal teatas Rivian, et koondab 10 protsenti töötajatest. 

Apple otsustas seetõttu elektriauto ehitamise projekti lõpetada ning pöörab pilgu tehisintellekti poole. Apple’i aktsia kerkis teisipäeval 0,8 protsenti, viimase 12 kuu jooksul on firma aktsia kerkinud aga lausa ligi 24 protsenti. 

Veebruari alguses teatas Apple, et toob USA turule oma kauaoodatud virtuaalprillid Vision Pro. Samuti keskendub firma nutiseadmetesse integreeritud tehisintellektilahenduste arendamisele. Apple kulutab seetõttu rohkem raha oma arendustegevusele, eelmisel aastal kulutas firma selleks ligi 30 miljardit dollarit. 

Kokkuvõttes võib öelda, et Apple otsus loobuda elektriauto ehitamise projektist kummutab palju spekulatsioone ja ootusi autotööstusele. Kuigi ettevõte on juba varem väljendanud huvi autotööstuse vastu, näib, et nad ei suuda hetkel konkureerida teiste suurte autotootjatega. See otsus võib näidata, et Apple keskendub pigem oma põhitegevusele, nagu nutiseadmete tootmine ja tarkvaralahendused. Sellegipoolest jälgitakse huviga edasisi arenguid ja võimalikke uusi projekte ettevõtte poolt.

Loe rohkem:  Europarlament kinnitab kanda Panamas | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga