Alika: olen nii tänulik vanematele, et nad panid mind eestikeelsesse kooli | Etteütlus

2304957hc89at24

Tere tulemast! “Alika: olen nii tänulik vanematele, et nad panid mind eestikeelsesse kooli | Etteütlus” on lugu tänulikkusest ja pühendumusest õppimisele eesti keeles, mis on oluline osa Eesti kultuurist ja ühiskonnast. Selles eseis kajastatakse autori tunnete sügavust ning austust vanemate vastu, kes on andnud talle võimaluse õppida oma emakeelt. Lisaks uuritakse keeleõppe olulisust ja selle mõju isiklikule arengule. Loodetavasti innustab see lugu teisi hindama emakeele õppimist ja selle tähtsust oma identiteedi ja juurte mõistmisel.

Vikerraadio e-etteütluse eel meenutas Alika, et vanemad otsustasid ta Narva ainukese eestikeelse kooli 1. klassi panna ning ta on selle eest oma vanematele väga tänulik.

“Ma olen iga päev tänulik enda vanematele selle eest, et nad saatsid mind 1. klassist eesti kooli,” ütles laulja Alika. “Ainukesse eesti kooli Narvas, aga nagu te näete, siis siin ma olen ja räägin vabalt eesti keelt ja see tõesti annab mulle igapäevaelus nii palju juurde. Annab juurde enesekindlust, vabadust ja mul on väga hea meel, et mina räägin eesti keelt, oma riigi keelt.”

Vikerraadio e-etteütlus toimub 14. märtsil kell 10.25.

Kokkuvõttes võib öelda, et Alika tänulikkus oma vanematele selle eest, et nad panid ta eestikeelsesse kooli, on südantsoojendav ja tunnistab nende olulisest rollist tema haridustee kujundamisel. Keeleoskus on oluline osa identiteedist ja eneseteostusest ning eestikeelsesse haridussüsteemi panustamine annab noortele väärtuslikke tööriistu tulevikus edu saavutamiseks. Alika sõnad kinnitavad, et õige hariduskeskkond ja toetavad vanemad on võtmeteguriteks noore inimese arengus ning edukas tulevikus.

Loe rohkem:  E-etteütluse eel: kas kristiinaehinlik või kristiina-ehinlik? | Etteütlus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga