Algav nädal tuleb veel jahe, kuid päikseline | ilm

1781006hd000t24

Tere tulemast Eestisse! Algav nädal toob endaga kaasa veel jahe ilma, kuid õnneks saab seda nautida päikese käes. Kaunis päikesepaiste katab meie maad, luues hubase ja sooja atmosfääri. Ära lase jahe ilmal end heidutada, sest Eesti pakub ikka imelisi vaatamisväärsusi ja kogemusi, mida nautida. Olgu see siis jalutuskäik vanalinnas või rahulik õhtu kohvikus. Naudi Eesti ilusat loodust ja rikkalikku kultuuripärandit, isegi kui algav nädal on veidi jahe, kuid päikeseline!

Esmaspäeva öösel ja hommikul on termomeetril miinuskraadid ning kohati võib olla udu. Päev aga tuleb meil üpriski soe ning enamjaolt selge ja sajuta.

Ööl vastu esmaspäeva on Eestis taevas selge, kuid paiguti tekib udu ning on jäiteoht. Puhub kagu- ja idatuul 1 kuni 5, Lääne-Eesti saartel 3 kuni 9 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -2 kuni -6, rannikul kohati null kraadi.

Esmaspäeva hommik on selge ja sajuta ilm, kuid kohati võib ikka udu ja jäidet olla. Puhub nõrk idakaare tuul ning termomeetrinäit jääb 0 ja -5 kraadi vahele.

Ka päev tuleb selge või vähese pilvisusega ning kuiv. Puhub ida- ja kirdetuul 3 kuni 9, õhtul põhjarannikul iiliti kuni 13 meetrit sekundis. Õhutemperatuur tõuseb päeval 2 ja 7 plusskraadi vahele.

Kui teisipäeval on taevas muutlik, siis kolmapäevaks on juba tõeliselt päikeselist ilma oodata. Neljapäevast hakkab pilvisus taas tasapisi paiguti tihenema. Samas sademeid pole karta ühelgi päeval. Kui öösel langeb õhutemperatuur veel kõikjal kindlalt miinuspoolele, siis päeval tõuseb valdavalt plussi. Nii on teisipäeval sooja keskmiselt 2, kolmapäeval 3, neljapäeval 1 ning reedel 3 kraadi.

Kokkuvõtteks võib öelda, et algav nädal Eestis tuleb veel jahe, kuid päikeseline ilm toob rõõmu ja lootust. Kuigi talv on veel endiselt tunda andmas, pakub päike meile soojust ja valgust ning annab jõudu uuteks väljakutseteks. Oluline on rõõmu tunda ka pisikestest asjadest, nagu päikesekiired enda näol ja tuules lehvivad puud. Nii et võtkem vastu uus nädal positiivse meelega ning naudigem kevade lõhna ja päikesekiiri.

Loe rohkem:  Ilm läheb veidi jahedamaks ja on jätkuvalt tuuline | ilm

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga