Air Baltic peab lähiajal leidma 200 miljonit eurot | Välismaa

2150887h4639t24

Tere tulemast Eestisse! Äsja teatati, et Air Balticul on vaja lähiajal leida 200 miljonit eurot, et toetada oma äritegevust ja laiendada oma tegevust. See on oluline uudis nii Eesti kui ka teiste Balti riikide jaoks, kuna Air Baltic on üks suurimaid lennufirmasid selles piirkonnas. See investeering peaks aitama ettevõttel tugevdada oma positsiooni ja pakkuda veelgi paremaid lendamisvõimalusi kõigile reisijatele. Uudis on kindlasti tähelepanuväärne ning toob kaasa olulised muutused Balti lennutööstuses.

Läti lennufirma Air Baltic laenas 2019. aastal võlakirjaturult viieks aastaks 200 miljonit eurot ja nüüd on firmal selle raha leidmiseks aega jäänud pool aastat. Võimalik, et laenu maksmiseks peab Läti riik taas lennufirmale appi tulema.

Air Baltic emiteeris 2019. aastal võlakirju 200 miljoni ulatuses. Air Balticu suurim omanik on Läti riik, firmal pole aga õnnestunud uusi investoreid ligi meelitada. Valitsus arutab nüüd firma vähemusosaluse esmast avalikku pakkumist börsil. 

Praeguse seisuga on Air Balticu omakapital ligi 71 miljoni euroga miinuses. See tähendab kõrgemaid laenuintresse, mis omakorda kahjustab firma rahvusvahelist konkurentsivõimet, vahendas LSM.

Air Baltic on viimaste aastate jooksul suutnud rahavoogu suurendada, ametlikke andmeid veel pole, aga firma teatas, et eelmisel aastal võis see olla ligi 668 miljonit eurot. Võimalik, et firma jõudis 2023. aastal kasumisse. 

Firmal on samas suur võlakoormus ning 30. juulil peab Air Baltic tagasi maksma 200 miljonit eurot. Firmal praegu seda raha ei ole. Seetõttu pole järjekordne riigiabi taas välistatud. Firma võib emiteerida samuti uusi võlakirju või otsida juurde uusi investoreid. 

“Kõik kolm varianti on võimalikud. Me ei saa täna teha avaldust selle kohta, milline nendest variantidest teoks saab,” ütles ettevõtte juht Martin Gauss. 

Loe rohkem:  Ungari parlament hääletab Rootsi NATO-sse võtmist 5. veebruaril | Välismaa

Gauss avaldas siiski lootust, et lennufirma ei pea riigi poole pöörduma. Ukraina sõja tõttu on aga välisinvestorite huvi Balti piirkonna vastu vähenenud. Gauss tõdes, et laenu võtmine läheb nüüd oluliselt kulukamaks. Viis aastat tagasi oli laenu intressimäär 6,75 protsenti. 

Kokkuvõttes peab Air Baltic lähiajal leidma 200 miljonit eurot, et toetada ettevõtte äriplaani ja jätkata lennuliikluse arendamist. See on oluline samm ettevõtte järjepideva kasvu ja jätkusuutlikkuse tagamiseks. Kuigi väljakutseid võib olla palju, on oluline leida lahendusi, mis aitavad säilitada lennuettevõtte konkurentsivõimet ja pakuvad reisijatele jätkuvalt turvalisi ja mugavaid lendamisvõimalusi. Loodame, et Air Baltic suudab leida vajaliku rahastuse ning jätkata oma tegevust edukalt ka tulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga