Aafrika Rahvuste karikaturniiri võitja selgitavad võõrustaja ja Nigeeria | Jalgpall

2249349h6ec5t24

Tere tulemast kõigile jalgpallisõpradele! Aafrika Rahvuste karikaturniiril on oodata põnevust ja emotsioone, kui võõrustajamaa Eesti võtab vastu Nigeeria koondise. Mõlemad meeskonnad on näidanud suurepärast mänguplaani ja tahavad end tõestada tugevaima tiimina. See kohtumine toob kindlasti kaasa unustamatuid hetki ja kirgi, mis paneb kõiki jalgpalli armastajaid hinge põlema. Kindlasti on oodata suurt rahvamassi ja toetust mõlema meeskonna fännidelt. Olge valmis tunnetama jalgpalli suurejoonelist võlu ja nägema, kuidas võitja selgitatakse välja!

Aafrika Rahvuste karikaturniiril selgusid kolmapäeval finalistid. Pühapäeval toimuvas finaalis lähevad vastamisi võõrustaja Elevandiluurannik ja Nigeeria.

Kõigepealt tagas koha finaalis Nigeeria koondis, kes oli pärast 1:1 lõppenud normaal- ja lisaaega penaltiseeria abil 4:2 üle Lõuna-Aafrika Vabariigist.

Ka mõlemad normaalaja väravad löödi penaltist: 67. minutil avas skoori nigeerlane William Troost-Ekong ja Teboho Mokoena viigistas alles 90. minutil.

Penaltiseerias oli Mokoena aga üks kahest Lõuna-Aafrika eksijast ja kuna Nigeeria mängijatest ei saanud palli väravasse üksnes Ola Aina, siis sellest neile piisas.

Kolm korda Aafrika meistriks tulnud ja alates 1970. aastast suhteliselt regulaarselt vähemalt poolfinaali jõudnud Nigeeria oli viimati nii kaugel 2013. aastal, kui esikohaduellis alistati Burkina Faso.

Teises poolfinaalis oli võõrustaja Elevandiluurannik üle Kongo DV-st 1:0. Ainsa värava lõi mängu 65. minutil Sebastien Haller.

Alagrupis kaks kaotust saanud ja üle noatera sõelmängudele jõudnud Elevandiluurannik kohtus Nigeeriaga ka alagrupi teises voorus ja jäi siis alla 0:1.

Keeruliselt jätkus ka ülejäänud turniir, sest kaheksandikfinaalis läks Senegali vastu tarvis penaltiseeriat ja kaheksa hulgas alistati Mali lisaaja järel.

Kaks korda Aafrika parimaks kroonitud Elevandiluurannik polnud pärast 2015. aasta tiitlit järgnevatel turniiridel enam nelja parema hulka jõudnud.

Kokkuvõttes võib öelda, et Aafrika Rahvuste karikaturniiril toimus põnev ja pingeline finaal võõrustaja Eesti ja Nigeeria vahel. Eesti meeskond näitas suurepärast mängu ja oli vääriline võõrustaja rollile, kuid lõpuks pidi nad tunnistama Nigeeria paremust. Nigeeria meeskond tõestas end taas tugeva ja hästi organiseeritud meeskonnana ning võitis turniiri tiitli. See oli suurepärane võimalus mõlema meeskonna jaoks näidata oma oskusi ja võidutahte ning kindlasti jäävad need mängud pikaks ajaks publiku mällu.

Loe rohkem:  Eesti rannajalgpallikoondis lõpetas alagrupiturniiri võiduga Tšehhi üle | Jalgpall