Tere tulemast, head kodanikud! Täna on meil au tutvustada teile Rainer Saksi, kellest on saanud Parempoolsete erakonna kandidaat Euroopa Parlamendi valimistel. Raineril on pikk ja silmapaistev poliitikukarjäär ning ta on tuntud oma pühendumuse ja oskuste poolest. Tema eesmärk on esindada Eestit Euroopa Parlamendis ja võidelda meie riigi huvide eest seal. Ärgem jäägem käed rüpes, vaid toetagem Rainerit tema püüdlustes ja tagagem, et Eesti hääl kõlaks Euroopas valjemini kui kunagi varem!
Julgeolekuekspert Rainer Saks otsustas kandideerida Euroopa Parlamendi valimistel Parempoolsete nimekirjas. Ta usub, et Parempoolsed võtavad ühe seitsmest mandaadist.
“Kuigi detaile pole veel paigas, olen ma Parempoolsetega põhimõttelise kokkuleppe teinud, et kandideerin nende nimekirjas Euroopa Parlamendi valimistel,” ütles Rainer Saks esmaspäeval ERR-ile.
Saksa sõnul usub ta, et parlamendivälistel Parempoolsetel on võimalus võtta üks seitsmest Eesti mandaadist. Parempoolsete nimekirjas kandideerivad Saksa kõrval suure tõenäosusega ka erakonna juht Lavly Perling ning filmilavastaja Ilmar Raag. Lõpliku nimekirja järjestuse paneb kokku Parempoolsete volikogu.
“Mõeldes maailmas toimuvale, on Euroopa Parlamendis otsustavad ajad ja selle kaudu on võimalik mõjutada protsesse. Mõistagi mitte üksi, vaid endale liitlasi ja mõttekaaslasi otsides,” sõnas Saks.
Sotsiaalmeedias ja ajakirjanduses regulaarselt Ukraina sõjast ülevaateid avaldav julgeolekuekspert ütles, et kavatseb oma ülevaadetega jätkata ega tee sellest kampaania tööriista.
“Lisaks, kui mina osutun valituks, siis ma ka europarlamenti lähen. Ma ei hakka siin nalja tegema, et oma nime järgmisteks valimisteks tuttavaks teha,” lubas Saks.
Kunagi SDE eelkäijasse Mõõdukatesse kuulunud, aga sealt 2001. aastal lahkunud Saks ütles, et suure tõenäosusega astub ta mingil hetkel ka Parempoolsete liikmeks.
“Ma ei hakka tsirkust tegema, et kandideerin n-ö sõltumatuna. Parempoolsed on minuga ju tegelenud ja oma üritustele kutsunud ning pole mingi saladus, et ma olen nende tegevusele ka ise avalikult toetust avaldanud.”
Saksa sõnul on Parempoolsetel võimalik Eesti poliitikasse uut hingamist tuua, sest olemasolevates erakondades on jõujooned sedavõrd paigas, et suurteks muutusteks peaksid nad piltlikult öeldes “korra pikali kukkuma, et siis püsti tõusta”.
Julgeolekupoliitika kõrval pidas Saks oluliseks ka Parempoolsete selget nägemust majandusküsimustes.
Rainer Saks töötas aastatel 1993–1999 töötas Pärnus Sütevaka Humanitaargümnaasiumi ajalooõpetajana. Aastatel 1999–2001 oli ta välisminister Toomas Hendrik Ilvese nõunik ning seejärel riigikantselei koordinatsioonidirektor.
2006–2011 oli ta Toomas Hendrik Ilvese ametiajal presidendi kantselei direktor. 10. veebruarist 2011 kuni 1. detsembrini 2015 oli Saks teabeameti peadirektor.
1. detsembrist 2015 kuni 30. novembrini 2020 oli Saksvälisministeeriumi kantsler. 1. detsembrist 2020 asus ta tööle küberturbeettevõtte CybExer Technologies välissuhete juhina.
Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 9. juunil. Praegu on ainsana oma valimisnimekirja ja programmi kinnitanud Sotsiaaldemokraatlik Erakond.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et Rainer Saks otsustas kandideerida Parempoolsete nimekirjas Euroopa Parlamenti. Selle otsusega soovib ta oma panust anda Euroopa Liidu tuleviku kujundamisse ning seista parempoolsete ideede ja väärtuste eest. Tema kandideerimine toob uut energiat ja värsket vaatenurka Eesti poliitikasse ning annab võimaluse tuua Eesti hääl kõlama Euroopa Liidu otsustusprotsessides. Rainer Saks on tuntud oma pühendumuse ja sihikindluse poolest ning tal on head eeldused saavutada Euroopa Parlamendis edu ja esindada Eesti huve.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus