Tensions between the United States and Russia have escalated as the US threatens to impose sanctions on an Austrian bank operating in Russia. The move has intensified the already strained relations between the two global powers, sparking concerns of potential financial repercussions. The threat of sanctions comes at a time of political unrest and uncertainty, with both countries facing challenges on the international stage. As the situation unfolds, the implications of this latest development remain to be seen, leaving many questioning the future of diplomatic relations between the US and Russia.
USA rahandusministeerium ähvardas Austria panka Raiffeisenit sanktsioonidega, kuna pank jätkab Venemaal äritegevust.
USA rahandusministeerium hoiatas Raiffeisenit (RBI), et võib selle USA finantssüsteemist välja lõigata, kui see peaks aitama rahastada Venemaa sõjaväge. Rahandusministeeriumi kõrge ametnik Anna Morris kohtus eelmisel nädalal Viinis ka Austria valitsuse ja Raiffeiseni juhtidega, vahendas Euobserver.
RBI ütles Euobserverile, et ei kommenteeri võimuesindajatega peetud arutelusid. Siiski tahab pank käed puhtaks pesta kõigest, mis on seotud Venemaa sõjalise tegevusega Ukrainas.
Ukraina riiklik korruptsiooniennetuse agentuur (NACP) on lisanud RBI oma musta nimekirja. Austria pank soovib nüüd, et NACP eemaldaks nad sellest nimekirjast
“Jah, RBI soovib jätkata dialoogi NACP-ga, et tagada selle eemaldamine sellest nimekirjast,” ütles eelmisel reedel RBI pressiesindaja.
Kiiev aga lubas jätkata Raiffeisenile surve avaldamist. NACP-i teatel on “RBI finantsjuhe EL-i ja Venemaa vahel.”
RBI teenis eelmisel aastal Venemaal 1,3 miljardit eurot kasumit. RBI on üks kaheksast juhtivast EL-i pangast, mis endiselt tegutseb Venemaal. Nende seas on ka Saksamaa Commerzbank ja Ungari pank OTP.
Ungari pank kasvatas eelmisel aastal oma kasumit Venemaal 125 protsenti ning pank pani nii taskusse 242 miljonit eurot. Pole veel selge, kas USA võib tulevikus ka OTP uksele koputada. Samas teatas Saksa Commerzbank, et USA hoiatas neid sanktsioonide kehtestamise eest.
Kokkuvõttes võib öelda, et USA ähvardus rakendada sanktsioone Venemaal tegutsevale Austria pangale näitab pingelist olukorda rahvusvahelisel areenil. See samm võib mõjutada mitte ainult kahe riigi suhteid, vaid ka kogu Euroopa pangandussektorit. Oluline on jälgida, kuidas see konflikt edasi areneb ning millised tagajärjed võivad olla nii kohalikul kui ka globaalsel tasandil. Taoline tegevus näitab, et diplomaatilised pinged ja julgeoleku küsimused on endiselt kuumad teemad rahvusvahelises poliitikas.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus