Estonia is currently facing a heated debate over the inclusion of religious education in schools, as Viilma pushes for a mandatory curriculum. The petition calling for this change has sparked intense discussions about the role of religion in education and its impact on students’ beliefs and values. With strong opinions on both sides of the issue, the outcome of this debate could have far-reaching consequences for the Estonian education system. Join us as we delve into the complexities of this controversial topic and explore the implications of Viilma’s demands for mandatory religious education in schools.
Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma ja assessor Marko Tiitus andsid riigikogu esimehele üle petitsiooni, et korraldada rahvahääletus sundusundiõpetuse koolidesse toomise üle.
Rahvaalgatus.ee vahendusel on petitsioonile antud detsembri algusest 1000 toetusallkirja, samas keskkonnas on ettepanekule ka palju negatiivset tagasisidet, vahendas “Aktuaalne kaamera”.
Ettepanekut esitavate usklike hinnangul tuleks muuta riiklikke õppekavasid selliselt, et igas kooliastmes oleksid õpilased kohustatud võtma vähemalt ühe kursuse mahus usundiõpetust.
“Usundiõpetuse all me peame silmas sellist tasakaalustatud ja erinevaid usundeid ehk religioone tutvustavat õppeainet. mis ei lähtu ühegi usundi maailmavaatest,” ütles Marko Tiitus.
Riigikogu esimees Lauri Hussar ütles, et algatus jõuab aruteluni kahe kuu jooksul.
“Siis kindlasti kutsutakse ka ettepaneku tegijad ja rahvaalgatuse kokku panijad arutelule, et leida võimalik lahendus selle konkreetse ettepanekuga seoses,” lausus Hussar.
Kuigi igaüks on vaba oma uskumuste järgimisel, on oluline mõista, et usundil on oluline roll meie kultuuris ja ühiskonnas. Viilma petitsioon nõuda usundiõppe kohustuslikku kooliprogrammi lisamist võib olla lahkarvamuste allikas, kuid see võib ka avada dialoogi erinevate usuliste veendumuste ja väärtuste vahel. Ükskõik milline on lõplik otsus, on oluline, et haridussüsteem toetaks õpilaste arusaamist erinevatest maailmavaadetest ja aitaks neil arendada suuremat tolerantsust ja avatust erinevate uskumuste suhtes.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus