Kärt Hammer isikunäitusest: kuna midagi pole uskuda, jääb üle vaid armastus | Kunst

2288838h179at28

Tere tulemast Kärt Hammeri isikunäitusele, kus kunstnik avab meile oma maailma ja mõtted läbi värvide ja kujundite. Tema teosed kutsuvad meid kaasa mõtlema ja tunnetama emotsioone, mis seovad meid omavahel ja ümbritseva maailmaga. Kärt Hammeri kunst kutsub meid uskuma armastusesse, mis on kõige olulisem emotsioon meis kõigis. Astuge sisse ja laske end lummatud tema loomingust ning avastage endas uusi tähendusi ja perspektiive.

29. veebruaril avati Tütar galeriis Kärt Hammeri isikunäitus “Dirty White”, mis on inspireeritud mõtisklusest inimeste moraalsuse ja puhtuse ning usu ja jumaluse olemasolu või olematuse üle.

Näitusel kohtuvad maalid, installatsioonid ja joonistused. “Need on justkui kombo sellisest ilmaliku ja taevaliku kokkupuutest. Võib-olla hästi üldiselt võiks öelda, et siia on koondunud usk, lootus ja armastus, aga kuna mitte midagi pole uskuda, siis üle jääb vaid armastus,” sõnas Hammer

Ka joonistuste peale ja kõrvale kirjutatud tsitaadid, peamiselt Nick Cave’i laulude sõnad, räägivad usust ja Jumalast, või õigemini nende puudumisest. Kõrvuti alasti kehade visanditega.

“Joonistan pigem inimest, mitte kedagi konkreetset, pigem kehasid, abstraktseid kehasid. See ei ole kunagi keegi, aga tihtipeale arvatakse, et see olen mina ise. See on muidugi võimalik, sest ma tunnen iseennast ju kõige paremini. Maalid on pigem abstraktsed, seal mind kehalisus nii ei huvita,” selgitas kunstnik.

Kärt Hammeri loomingus on põhifookuses abstraktne maal ja joonistus, kuid tema tegevus laieneb ka installatsiooni, foto ja moe valdkonda.

“See näitus jätab võrreldes paari varasema Kärdi näitusega päris palju lahtiseid otsi inimesele iseendast vastuseid otsida. Ta on korraga nii helge kui tume, siin on mitmeid kihte. Siin on väga palju vaadata ja mõtiskleda,” rääkis galerist Mailis Timmi.

Loe rohkem:  Diana Tamane avab Tokyos isikunäituse | Kunst

Näitusele saateteksti kirjutanud Eero Epneri sõnul otsivad Hammeri teosed tähendusrikkust madala ja kõrge, litrites trussikute ja nähtamatu jumala kokkupuutepunktist. Sajad pärlid on Hammer püksikute külge muide ise tikkinud.

Näituse nimi viitab Hammeri sõnul sellele, et kuigi inimene tahab olla puhas ja moraalne, siis alati on ta endiselt veidi räpane.

2288838h179at28

Kärt Hammeri isikunäitus on tõeline kunstiteos, mis tõmbab vaataja sügavale tema mõtetesse ja emotsioonidesse. Tema tööd kõnelevad tõepoolest armastusest ja usust, olles samal ajal kahtlemata kaunid ja inspireerivad. Kui midagi pole uskuda, jääb järele vaid armastus – see lause peegeldab täiuslikult Hammeri loomingu sügavust ja olulisust. Tema tööd panustavad Eesti kunstimaastikku olulisel määral ning kindlasti on tema näitus midagi, mida ei tohiks maha magada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga