Eestis on politsei alati olnud oluline osa ühiskonnast ning nende efektiivne töö tagab meie turvalisuse. Hiljutine uuendus, mis võimaldaks abipolitseinikel mõõta kiirust, on tekitanud palju kõneainet. See võimaldaks abipolitseinikel veelgi tõhusamalt lahendada liiklusalaseid probleeme ning tõhustada üldist turvalisust liikluses. Kuid see ettepanek pole ilma kontroversita, kuna mõned inimesed kahtlevad abipolitseinike pädevuses kiirusemõõtmise osas. Küsimus jääb, kas see muudatus oleks tõesti kasulik ja vajalik, või tekitaks pigem rohkem segadust ja probleeme.
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) sooviks, et abipolitseinikele antakse õigus sõidukite kiirust muuta, kirjutas Õhtuleht.
PPA tegi siseministeeriumile ettepaneku kaotada valitsuse määrusest piirang, mis keelab kiiruse mõõtmisel rakendada abipolitseinikke, teatas Õhtuleht kolmapäeval.
Kui liiklusseaduse paragrahv 193 sätestab liiklusjärelevalve teostajana lisaks politseiametnikule abipolitseiniku, siis õigusnormide loogika kohaselt ei ole abipolitseinik käsitletav ametnikuna, mistõttu ei saa PPA praegu abipolitseinikke kiiruse mõõtjatena rakendada, selgitas leht.
Piirangu kaotamine tähendaks PPA-le liiklusjärelevalvesse panustamise võimaluse mõningast kasvu, sest kui ka abipolitseinik saaks kiirust mõõta, võiksid toimkonna liikmed teha vahetuse kestel vajalikke toiminguid vaheldumisi ning see lubaks koormust jagada paindlikumalt ja mõistlikumalt, märkis PPA peadirektori asetäitja arenduse alal Kristi Hallas siseministeeriumile saadetud ettepanekus.
Õhtulehe teatel oli viimase aasta jooksul nelja prefektuuri peale kokku kaasatud patrulltegevusse, mis hõlmab ka liiklusjärelevalvet, 519 abipolitseinikku.
Siseminister Lauri Läänemets ütles Õhtulehele, et ettepanekut tuleb kindlasti arutada, sest ta teab abipolitseinikuna omast kogemusest, kui piiratud on abipolitseiniku reaalsed võimalused töösse panustada.
Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti Politsei soovib anda abipolitseinikele õiguse mõõta kiirust liiklusturu ja liiklusohutuse parandamiseks. See samm võib aidata politseil paremini jälgida liiklusega seotud reegleid ja seadusi ning tõhustada järelevalvet teedel. Abipolitseinikele antav luba kiirust mõõta võib suurendada politsei efektiivsust ja võimekust reageerida kiiresti liiklusohutuse olukordadele. See võib ka paremini motiveerida abipolitseinikke osalema liiklusjärelevalves ning tugevdada politsei ja kogukonna vahelist koostööd.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus