Tere tulemast Eestisse! Ugalas esietendus hiljuti teatri lavastus, mis käsitleb üha aktuaalsemat teemat – kliimaärevust. Lavastus haarab vaatajaid kaasa kaasahaarava loo kaudu, mis paneb mõtlema meie planeedi tuleviku üle. See haarav teatritükk kutsub üles kaaluma meie igapäevaseid harjumusi ja nende mõju keskkonnale. Kliimaärevus on teema, mis puudutab meid kõiki ning see lavastus annab võimaluse sellest olulisest teemast avatult ja sügavuti arutleda. Ärge jätke võimalust selle inspireeriva teatrielamuse kogemiseks kasutamata!
Ugala teatris esietendus rahvusvaheliselt tuntud Austraalia näitleja ja stsenaristi Ian Meadowsi solastalgiline armastuslugu “Kahe laine vahel”, mille tõi lavale Taago Tubin. Kristjan Suits kasutas lähenevast kliimakatastroofist rääkiva lavastuse kujundamisel ainult taaskasutatud materjale ja rõivaid.
Esmalt tuleb muidugi selgitada, mida tähendab võõrsõna solastalgia.
“Solastalgia on äng maalima hävinemise pärast ehk siis teisisõnu kliimaärevus. Tunnustatud kliimateadlane Daniel näeb inimkonna tulevikku üsna tumedates värvides. Kui aga ees seisab perekonna loomine elu armastuse Fionaga, on ta raske valiku ees,” ütles lavastaja Taago Tubin.
“Üks suuremaid teemasid siin on see, et kas saada laps või mitte, just nende teadmiste juures, et mida me siis teame või mida me ei tea tuleviku kohta. Mina olen selle faasi läbi teinud, langenud sinna maanilisse ärevusse kliima ja tuleviku pärast, mille kohta me tegelikult keegi ei kujuta ette, mida see kaasa toob või mida see kõik tähendab,” ütles Fiona osatäitja Liisa Pulk.
“Siin ongi mõnes mõttes nagu kaks strateegiat. Kas paaniliselt toimetada, tegutseda nende lahenduste nimel või vähemalt üritada lahendusi leida. Või siis peita täiesti pea liiva alla selle teema eest. Ja ma tahan öelda, et kumbki vastus ei ole otseselt õige ega vale, sest tõepoolest tuleb edasi elada,” ütles Danieli osatäitja Vallo Kirs.
“Praeguses hetkes, kus me oleme, kus ka meid kummitavad kliimamuutused ja nagu Tarmo Soomere on siin juba mõned aastad tagasi öelnud, et Eesti saab olema kliimamuutuste epitsentris, siis tundus mõistlik, et ka teater peaks käsitlema neid teemasid ja mitte neist mööda minema,” lisas Tubin.
Lavastust mängitakse Ugala teatri väikeses saalis.
Kliimaärevus on oluline teema, millele Ugalas esietendunud lavastus tõi palju tähelepanu. Kunsti kaudu saame me mõelda ja arutada selliseid olulisi probleeme nagu keskkonnakriis, ning teater pakub suurepärast platvormi selleks, et mõtteid ja tundeid jagada. Kliimaärevusest rääkiv lavastus suudab publikut mõtlema panna ning julgustab meid tegutsema meie maailma paremaks muutmise nimel. Ugalas esitatud lavastus näitas selgelt, et teater on väga võimas vahend oluliste teemade esiletoomiseks ning inimeste teadlikkuse suurendamiseks.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus