Tere tulemast Eestisse! Täna räägime kergejõustikust ja viimaseid uudiseid Pihela tippmargist. Pihela enda nägi maailmarekordi sündi ja sellest sai suurte uudisteallikas. See oli tõeliselt vapustav saavutus ja jätab kõik kergejõustikufännid elevile. Järgmiseks kordaks, kui lähete Spordikeskusesse, mõelge sellele päevale ja Pihela suurele saavutusele, mis kindlasti inspireerib kõiki spordisõpru üle maailma. Tule ja löö kõlaridse ning elage Pihela tippmargi sündi Eesti ainulaadses õhkkonnas!
Eesti kõrgushüppaja Elisabeth Pihela osales pühapäeval New Yorgis juba 116. korda toimunud kergejõustikuvõistlusel Millrose Games, kus saavutas oma hooaja tippmargiga neljanda koha.
Pihela ületas avakõrguse 1.82 esimesel katsel ning sai kolmandal katsel jagu ka 1.86-st, mis tähistab tema hooaja tippmarki. Tänavusel sisehooajal ületas Pihela esmalt Tamperes 1.85, seejärel Prantsusmaal 1.83 ja jaanuari viimasel päeval Saksamaal 1.81.
Esikoha teenis Tallinnas treeniv maailmameister Jaroslava Mahutšihh, kes sai kolmandal katsel jagu kahest meetrist. Tema nimele kuuluv maailma sisehooaja tippmark on Cottbusis hüpatud 2.04. 1.97-ga saavutas New Yorgis teise koha Vashti Cunningham.
Samal võistlusel püstitati ka maailmarekord, kui Bahama sprinter Devynne Charlton võitis naiste 60 meetri tõkkejooksu 7,67-ga. Kahekordne maailmameister Danielle Williams oli teine 7,79-ga, sama aeg märgiti ka Tia Jonesile. Charlton nihutas ühe sajandikuga viimased 16 aastat Susanna Kalluri nimel olnud tippmarki.
Maailmarekord sündis ka meeste kahe miili jooksus, kui britt Josh Kerr võitis ajaga 8.00,67, lüües pea kolme sekundiga üle Mo Farahi üheksa aasta taguse tippmargi. “See on palju raskem kui 1500 meetri jooks, sest valus hakkab palju varem,” iseloomustas Kerr harvajoostavat, ligikaudu 3,2 km pikkust distantsi.
Kergejõustiku hooaja tippmargi püstitamine on alati suur saavutus ning Pihela on sellega ajalugu teinud. Tema maailmarekordi sünd on tunnustus nii tema enda pühendumusele kui ka treenerite ja tugimeeskonna tööle. See näitab, et Eesti sportlased suudavad tõeliselt rahvusvahelisel tasemel konkureerida ja panna end proovile maailma parimate vastu. Loodame, et Pihela saavutus innustab ja motiveerib paljusid noori Eestis järgima oma unistusi kergejõustikumaailmas ning tõstab Eesti kergejõustiku mainet kogu maailmas.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus