Reet Lubi: Eesti autorid on Viljandi lugejate lemmikud | Kirjandus

1764413h069at24

Tere tulemast Viljandi raamatukokku, kus Eesti autor Reet Lubi on leidnud erilise koha lugejate südametes. Tema kirevad ja sügavad lood on võitnud lugematute lugejate armastuse ning tema loomingut peetakse üheks Viljandi lugejate lemmikuks. Lubi on tuntud oma kirjandusliku oskuse poolest panna lugeja tundma ja mõtlema sügavamalt, luues samal ajal kaasahaaravaid maailmu ja tegelasi. Tema teoseid pole mitte ainult nauditav lugeda, vaid need pakuvad ka põnevaid mõtteid ja emotsionaalseid kogemusi. Tutvuge Reet Lubi loominguga ja avastage tema võluv maailm Viljandi raamatukogus!

113. sünnipäeva tähistanud Viljandi Linnaraamatukogu juht Reet Lubi rääkis “Vikerhommikus”, et raamatukogu eesmärk on laiendada inimeste silmaringi, et nad saaksid elus paremini hakkama. Lubi sõnul armastavad viljandlased eelkõige Eesti autoreid.

Viljandi Linnaraamatukogu tähistas 2. veebruaril 113. sünnipäeva. “Selle aja jooksul on raamatukogu tegutsenud rohkem kui kahekümnes erinevas hoones,” ütles raamatukogu juhataja Reet Lubi.

“Kui raamatukogu Viljandis alustas oli sel 50 lugejat, nüüd on lugejaid üle 5800,” rõõmustas Lubi. “Valikut on palju rohkem, aga me muutume koos ühiskonnaga. Alguses oli raamatukogu vaid raamatute laenutamise koht, nüüd on aga sellele lisandunud palju teisi ülesandeid. Abistame inimesi e-riigi teenuste kasutamisel, teeme erinevaid töötubasid, korraldame kohtumisi kirjanike ja kultuuritegelastega. Et inimestel oleks laiem silmaring ja nad saaksid elus paremini hakkama.”

Eesti kirjanduse päeva tähistas raamatukogu salongijuttude sarjaga, kus toimus kohtumine kolme kirjanikuga, kes oma raamatutes Viljandist on kirjutanud. “Külas olid Paavo Matsin, Gerd Kiiler ja Justin Petrone,” ütles Lubi. “Salongisarjaga alustasime järjepidevalt eelmisel aastal. Iga kuu septembrist maini on keegi külas, kes räägib oma raamatust või oma tegevustest kultuurivaldkonnas.”

Lubi sõnul on praegu viljandlaste kõige populaarsemad raamatud uued raamatud. “Kõige pikema järjekorraga on Mati Undi elulooraamat “Liblikas, kes lendas liiga lähedale”, Vadi raamat “Kuu teine pool” ja Sven Mikseri “Vareda”.

Loe rohkem:  Eesti keeles ilmus Michel Houellebecqi romaan "Häving" | Kirjandus

Kudujate Koopiaklubi esitas tervele Eestile väljakutse, et tänavusel vabariigi aastapäeval kannaksid inimesed rahvuslikke kirikindaid. “Kuna üks meie kolleeg on käsitöömeistri diplomiga, siis esitasime meie omakorda talle väljakutse kooskudumise seltskondlikku õhtut eest vedama. Ta võttis selle väljakutse vastu ning nüüd käib raamatukogus koos kudumisklubi.”

Rahvuslik kirikinnas on mustriga kinnas, mille mustritesse on maagilised märgid sisse kootud. “Vanasti kanti selliseid kindaid pidulikel puhkudel, kingiti pulmadeks, viidi andidena loomalauta ning mõnel pool pandi kindad ka lahkunule kaasa,” selgitas Lubi. “Kirikinnas on midagi niisugust, mis kingib meile midagi väärtuslikku. See kingib kuduja aega inimesele mõeldes, kellele ta neid kindaid koob. Kindad annavad inimesele jõudu ja väge, kaitsevad kurja eest ja toovad inimesele õnne. See on pärit meie esivanematelt ja on väärt traditsiooni hoidmist.”

In conclusion, Reet Lubi’s popularity among Viljandi readers is a testament to her skill as an Estonian author. Her ability to connect with and captivate readers has solidified her place as a favorite among the literary community in Estonia. Her works not only entertain but also resonate with the experiences and emotions of the readers. As Viljandi continues to appreciate and support the work of local authors, Reet Lubi’s success serves as a reminder of the wealth of talent within Estonia’s literary landscape.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga