X-mängudel hiilanud prantslanna jõudis Kelly Sildaruga ühele pulgale | Freestyle suusatamine

2233056h4c23t24

Tere tulemast kõigile suusaentusiastidele! Prantsuse freestyle suusataja on vallutanud X-mängude maailma ning nüüd astub ta Kelly Sildaruga võrdselt arenenud Eesti freestyle suusataja vastu. Nende kahe suusatamise võimed ja oskused on tõusnud uuele tasemele ning nende kohtumine on tõeline suusaajaloo hetk. Kes võidab selle põneva võistluse ja kelle peale panete teie? Jääge kuulatama, sest see on midagi, mida te ei taha maha magada!

Nädalavahetusel toimusid USA-s Aspenis talvised X-mängud. Freestyle-suusatamises näitas kõrget klassi 2022. aasta olümpiahõbe Tess Ledeux.

22-aastane prantslanna lisas auhinnakappi kaks kuldmedalit, kui võitis Big Air’i ja pargisõidu võistluse. Ühtlasi on ta esimene sportlane X-mängude ajaloos, kes teinud Big Air’is ja pargisõidus kuldse duubli teistkordselt. Esimest korda sai ta sellega hakkama 2022. aastal.

Rennisõidu kuldmedali teenis kahekordne olümpiavõitja hiinlanna Eileen Gu. Aasta eest parema põlve ristatisidet vigastanud Kelly Sildaru tänavu ei osalenud.

Varasemalt X-mängudelt kaheksa medalit võitnud Ledeux auhinnakapis on nüüd kuus kuldmedalit, kolm hõbedat ja üks pronks. Kuus kulda ja kokku kümme medalit on ka Sildarul, mis tähendab, et Ledeux ja Sildaru jagavad nüüd X-mängude läbi aegade kõige edukama naissoost freestyle-suusataja tiitlit.

Meeste freestyle-suusatamise kuldmedalid rändasid Norrasse ja USA-sse. Pargisõidus teenis esikoha Pekingi olümpiakuld norralane Birk Ruud, rennisõidus ameeriklane Alex Ferreira ja Big Air’is võidutses ameeriklane Troy Podmilsak.

Kokkuvõttes võime öelda, et X-mängudel hiilanud prantslanna saavutused freestyle suusatamises on teinud teda üheks maailma tipptegijaks sel alal. Tema võimekus ja pühendumine on toonud talle võidu mitmel võistlusel. Kelly Sildaru vastu astumine on tõestanud, et ka Eestil on suurepäraseid freestyle suusatajaid ning tema saavutused on teinud talle nime maailma suusatamise areenil. Loodame, et nende kahe suusataja võistlus saab tulevikus veel rohkem tähelepanu ning tõstab ka Eesti freestyle suusatamise taset maailmas.

Loe rohkem:  Ferreira ja Gu võitsid rennisõidus väikese kristallgloobuse | Freestyle suusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga