WRC loobub hübriidmasinatest | Autoralli

2260245h3b30t24

Tere tulemast Eestisse, kus metsad kajavad kõlades autoralli hääli ja kiirete autode mootorimüra. Viimastel uudistel on teatanud, et maailma autoralli meistrivõistlused (WRC) on otsustanud loobuda hübriidmasinatest. See otsus on pälvinud palju tähelepanu nii fännide kui ka autospordi ekspertide seas üle maailma. Kuidas see otsus mõjutab tulevikus autoralli võistlusi ja kuidas see mõjutab meie armastatud spordiala arengut, seda jääme huviga jälgima.

Rahvusvahelise autoliit (FIA) otsustas kolmapäeval toimunud maailma motospordi nõukogu istungil, et alates järgmisest hooajast loobutakse autoralli MM-sarja põhiklassis hübriidmasinatest.

Arutelu keskmes oli Rally1 autode tulevik. Nimelt on Rally1 autode ülalhoid tootjate jaoks kallis, mistõttu soovib FIA alates 2022. aastast kasutuses olnud hübriidsüsteemi käimasoleva hooaja järel eemaldada.

“Praegune Rally1 auto jätkab MM-sarja lipulaevana nii 2025. kui ka 2026. aastal, kuid neid muudetakse kulude ja jõudluse vähendamiseks. Muudatuste hulka kuulub hübriidseadme eemaldamine. Jõudluse kadu kompenseerib kogukaalu vähendamine ning aerodünaamika piirangute vähendamine,” teatas FIA.

Alates 2026. aastast on Rally1 autode võimsuse ülempiiriks 330 hj. Seejuures on masinate maksumus piiratud 400 000 eurole.

Rally2 autod jäävad esialgu samaks, kuid alates 2025. aastast lubataks kasutada WRC-komplekti, mis tähendab, et Rally2 autodel oleks uus käigukast, suurem väljalaskesüsteem ja suurem tagatiib. Need muudatused peaksid aitama vähendada Rally1 ja Rally2 masinate jõudluse vahet. 

Lisaks kaalub FIA MM-sarja täiendamist elektriautodele mõeldud võistlusklassiga.

Organisatoorse poole pealt lubab FIA MM-etapi korraldajatele edaspidi vabamaid käsi. Näiteks antakse korraldajatele rohkem vabadust ralli marsruudi väljatöötamisel. Samuti võivad MM-rallide alguspäevad ja kilomeetrite koguarv rohkem varieeruda, kuid kõik MM-etapid peavad endiselt lõppema pühapäeval punktikatsega. 

Kuigi WRC otsus loobuda hübriidmasinatest võib tunduda pettumustvalmistav, tuleb meeles pidada, et tähtis on ikkagi põnev ja konkurentsivõimeline võidusõit. Eestlaste jaoks on ralli alati olnud oluline spordiala ning meil on siiski võimalus nautida tipptasemel võidusõitu WRC sarjas. Oluline on keskenduda sellele, et rallimeistrid saavad endiselt võimaluse näidata oma oskusi ja võita fänne üle maailma. Nii et olgem positiivsed ja jätkakem ralli nautimist ilma hübriidmasinatest!

Loe rohkem:  Rallisõitjatele jagati laupäeval välja hooaja esimesed punktid | Autoralli

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga