Võrklaev: haridusminister saanuks juba eelmisel nädalal õpetajatele raha leida | Eesti

2225946hedcct24

Tere tulemast Estoniasse! Võrklaev on teatanud, et haridusminister oleks pidanud juba eelmisel nädalal leidma raha õpetajatele. See uudis on äärmiselt oluline meie riigis, kus haridus on üks prioriteetidest. Õpetajad on meie ühiskonna alustalad ja nende väärtustamine on hädavajalik. See areng annab lootust paremale tulevikule, kus õpetajad tunnevad end väärtustatuna ning suudavad pakkuda parimat haridust meie lastele. Tule ja saa osa sellest olulisest hetkest Estonia haridussüsteemis!

Rahandusminister Mart Võrklaev (RE) kordas taas, et õpetajate täiendava palgatõusu raha 10,8 miljonit oleks leitav haridus- ja teadusministeeriumi ülekantavate vahendite arvelt. Võrklaev märkis, et haridusminister saanuks selle raha leida juba eelmisel nädalal.

“Kuna haridus- ja teadusministeeriumis on need ülekantavate vahendite summad nii suured, siis iseenesest oleks võinud juba eelmisel nädalal tegelikult selle vajaliku raha ju õpetajatele suunata,” ütles Võrklaev ERR-ile.

“Palusin ka rahandusministeeriumi ametnikud appi, eile hommikul nad kohtusid ja meie näeme, et need nii-öelda kasutamata vahendid on seal aastaga kasvanud 47 miljonilt 93 miljonile,” lisas ta.

Haridusminister Kristina Kallas (Eesti 200) on öelnud, et Võrklaeva nimetatud nn ülekantavad vahendid on tänavu suunatud teaduse baasrahastusse ja grantideks ning selle kasutamine tähendaks teaduselt raha ära võtmist.

Kristina Kallas teatas teisipäeval, et sotsiaaldemokraatide ja Eesti 200 ministrid soovivad enda juhitavatest ministeeriumitest kärbete arvelt võtta kokku 5,7 miljonit eurot, et tõsta õpetajate alampalka 17 euro võrra kuus. Kallase hinnangul võiks see streigi ära lõpetada.

Võrklaeva sõnul ütles ta esmaspäeva õhtul Kristina Kallasele, et ametnikud näevad jätkuvalt, et see raha võib haridus- ja teadusministeeriumis olemas olla.

“Kristina Kallas lubas oma inimestega rääkida, sinna sisse vaadata. Ja mul on hea meel, et ta siis sealt selle raha ilmselt ka leidis,” ütles Võrklaev.

Loe rohkem:  Tartu Jaan Poska gümnaasiumi pere kirjutas e-etteütlust | Eesti

Võrklaev ütles, et Kristina Kallas pole tutvustanud neid plaane, kust see 5,7 miljonit täpselt plaanis võtta on.

“Eile õhtul ta ütles, et seda raha ei ole ja mina pakkusin jätkuvalt, et seda on haridus- ja teadusministeeriumist võtta. Hommikuks on selgunud, et ju siis ongi,
aga ilmselt soovitakse, et ka teised ministeeriumid justkui panustavad sinna.
Eks me nüüd kuuleme, mis see kokkuleppe seal taga on,” rääkis Võrklaev.

Kokkuvõttes näitab Võrklaeva uuring, et haridusminister oleks võinud juba eelmisel nädalal leida vajaliku raha õpetajate palkade tõstmiseks. See tõstatab olulise küsimuse haridussüsteemi prioriteetide ja valitsuse suhtumise kohta õpetajatesse. Õpetajad mängivad olulist rolli meie ühiskonna arengus ja nende väärtustamine peaks olema esmatähtis. Loodame, et tulevikus võetakse õpetajate olukord tõsisemalt ning nende vajaduste eest hoolitsetakse kiiremini ja tõhusamalt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga