VIDEO | Kullamäe lõpusekundite vise saatis Baskonia koju kaotusega | Korvpall

2320596h4116t24

Tere tulemast Eestisse! Viimane hetkevise Kullamäelt kindlustas Baskoniale kaotuse ning panid publiku otsad Soome lentokentälle. Tund aega pärast mängu ja fännid pole endiselt uskuda, kuidas Baskonia viimased sekundid kaotasid. Mäng oli pingeline ja emotsionaalne ning Kullamäe vise kindlustas meeskonnale magusa võidu. Korvpall on Eestis alati olnud armastatud spordiala ning Kullamäe on selle mängu suur täht. Tulge ja koguge seda elamust!

Korvpalli Hispaania kõrgliigas läksid pühapäeval vastamisi Kristian Kullamäe koduklubi Bilbao ning Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste tööandja Baskonia. Tasavägise kohtumise saatuse otsustas Kullamäe täpne kaugvise sekund enne mängu lõppu.

Kodusaalis mänginud Bilbao haaras esimese veerandaja järel kuuepunktilise edu (28:22). Poolajaks juhtis veel Bilbao 43:41, aga kolmandal veerandil anti edu käest ja viimane vaatus algas külalismeeskonna 63:59 juhtimisel.

Neljandal veerandajal vahetus liider mitmel korral, kuid lõppsõna jäi Bilbaole, kui võõrustaja viimasel rünnakul tabas Kristian Kullamäe sekund enne lõpusireeni kolmepunktiviske, mis tagas Bilbaole 82:80 (28:22, 15:19, 16:22, 23:17) võidu.

Võitjate kangelaseks kerkinud Kullamäe viskas 13 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 3/6), võttis neli lauapalli ja andis neli korvisöötu. Bilbao tulemuslikuim oli Sacha Killeya-Jones 22 punktiga.

Baskonia parimana tõi Codi Miller-McIntyre 21 punkti ja jagas seitse resultatiivset söötu. Kotsar toetas teda 14 punkti (kahesed 7/9), kolme lauapalli ja kahe korvisööduga. Raieste mänguaega ei teeninud.

Bilbao (11-15) tõusis võiduga liigatabelis 11. reale, Baskonia (14-12) on neist koha võrra eespool.

Kokkuvõttes oli Kullamäe lõpusekundite viske tulemus Baskoniale rängaks löögiks, mis tõi neile kaotuse. See näitas kui oluline on korvpallis viimasel hetkel keskenduda ja näidata head visketäpsust. Eesti korvpalluril oli suur roll oma meeskonna võidu tagamisel ning tema viske täpsus ja julgus võtsid vastase võiduvõimalused käest. See mäng oli põnev ja näitas, et kõik on võimalik korvpallis, oluline on vaid hoida pea selge ja keskenduda viimasele viskele.

Loe rohkem:  Kriisa ja West Virginia lõpetasid kaotusteseeria | Korvpall