Vene võimud teatasid Aleksei Navalnõi surmast | Raadiouudised

341329hec6ft24

Tere tulemast, Eesti! Täna toome teieni kurb uudis Vene opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi surmast. Vene võimud on teatanud tema ootamatust lahkumisest ning see uudis on vapustanud paljusid üle maailma, sealhulgas ka meie siin Eestis. Navalnõi oli tuntud kriitik ja võimude vastane aktivist, ning tema surm jätab suure tühimiku Vene poliitilisse maastikku. Jääme ootama täiendavat infot ja jätkame seda kurbade sündmuste jälgimist.

Vene vanglateenistuse teatel suri vangistatud opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi.

Teates seisis, et Navalnõi tundis end pärast jalutuskäiku halvasti ja kaotas teadvuse, kohale saabusid meditsiinitöötajad ja kutsuti kiirabibrigaad, kuid elustamiskatsed tulemust ei andnud. Navalnõi oli vangis Harpi koloonias, mis asub Jamali Neenetsi autonoomses ringkonnas. Lääneriikide poliitikute sõnul on Navalnõi surmas süüdi Putini režiim. President Alar Karis ja peaminister Kaja Kallas mõistsid hukka Venemaa tegevuse Navalnõi tagakiusamisel ja avaldasid tema lähedastele kaastunnet. Jätkab Madis Hindre.

In conclusion, the announcement of Alexei Navalny’s death by the Russian authorities is deeply concerning and has sparked outrage both locally and internationally. The circumstances surrounding his alleged death raise serious questions about the Russian government’s commitment to human rights and democracy. It is imperative that the international community continues to press for a full and transparent investigation into Navalny’s situation and holds those responsible accountable. Estonia stands in solidarity with those advocating for freedom and justice in Russia and will continue to support efforts to bring about positive change in the country.

Loe rohkem:  Majanduslangus jätkus ka läinud aasta lõpus | Raadiouudised

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga