Vanad mootorrattad sõitsid Narva-Jõesuu lähistel võidu | uudised

2258718h4d6ft24

Tere tulemast Narva-Jõesuusse, kus ajaloolised mootorrattad võistlesid kiiruse ja elegantsi eest! Siin toimus peadpööritav võidusõit vanade mootorratastega, mis tõi kokku hulgaliselt entusiaste üle Eesti. Kohalikud elanikud ja külastajad said nautida kiireid sõite ning imetleda ajalooliste masinate ilu. Sündmus tõi elevust ja rõõmu kõigile osalejatele ning pakkus meelelahutust tervele kogukonnale. Vanade mootorrataste võidusõit Narva-Jõesuu lähistel oli tõeline pidupäev kõigile mootorrattahuvilistele!

Vanamootorrattaklubi Classic Riders korraldas Narva-Jõesuu lähistel talveralli, kus võisteldi mäkketõusus ja jääsõidus.

Eesti vanamootorrattaklubi Classic Riders korraldab võistluseid kaks korda aastas – suvel ja talvel. Talvine võistlus on raskem, kuna mootorratturid peavad toime tulema lume ja pakasega.

Talveralli peavõistlus toimub Laagna järve jääl, kuhu Narva-Jõesuust on ligikaudu kümme kilomeetrit.

“Lapsepõlves, 70-80ndate lõpus, sõitsime aasta ringi. See lisab kõigile särtsu. Vaadake, 16 kraadi külma, kõigil on mõnus olla. Mõni ütleb, et külm. Mis külm! Kõigil on palav, kõik on higist märjad,” ütles talveralli korraldaja Pavel Petraš.

“Kollektsionäärina suhtun tehnikasse väga hoolitsevalt. Seepärast tilgub süda verd, kui näen, mida nad siin mootorratastega teevad. Kuid võimalik, et ka mind kütkestab see energia. Ja ma tahaks väga, et mu garaažis oleks mootorratas,” ütles motohuviline Stanislav.

Motoklubi on korraldanud talverallisid 11 aastat. Sel aastal osales võistluses 30 mootorratturit. 

Kokkuvõttes võib öelda, et vanade mootorrataste võidusõit Narva-Jõesuu lähistel oli edukas ja meeleolukas sündmus. Osalejad ja pealtvaatajad said nautida klassikaliste mootorrataste võimsust ja kirevat ajalugu. Üritus tõi kokku huvilisi üle Eesti ning pakkus meelelahutust kogu perele. Sellised üritused edendavad kultuuripärandi säilitamist ning toovad kokku sarnaste huvidega inimesi. Loodetavasti toimub tulevikus veel sarnaseid üritusi, mis jätkavad vanade mootorrataste traditsiooni hoidmist ja tutvustamist laiemale publikule.

Loe rohkem:  Põhja-Iirimaa parlament taasalustas kaheaastase pausi järel tööd | uudised

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga