Välisturistid on hakanud taas Eestit avastama | Eesti

2249232h9d8ct24

Tere tulemast Eestisse! Välisturistid on taas avastamas Eestit ja selle kaunist kultuuri, loodust ning ajalugu. See on imeline võimalus avastada kaunis Tallinn oma ajalooliste linnuste ja tänavate, nautida puutumata loodust ning avastada unikaalseid traditsioone ja maitsvaid kohalikke toite. Eesti on täis ajalugu, mida saab avastada vanades kindlustes ja muuseumides. Loodame südamest, et saate nautida meie külalislahkust ja avastada kõik imekaunis Eesti pakub!

Statistikaameti andmetel peatus majutusettevõtetes 2023. aastal üle 3,43 miljoni turisti, mis ületas 2022. aasta taset viie protsendi võrra. Mullu suurenes välisturistide arv, siseturistide arv aga vähenes.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Helga Laurmaa sõnul peatus Eesti majutusettevõtetes ligi 1,67 miljonit välis- ja ligi 1,76 miljonit siseturisti.

“Aastases võrdluses oli välisturiste 14 protsenti rohkem, kuid koroonakriisi eelsele tasemele veel ei jõutud, olles võrreldav 2010. aastaga. Siseturistide arv jäi aga kahe protsendiga alla rekordilisele 2022. aastale,” täpsustas Laurmaa.

Kõige enam saabuti Eestisse Soomest (697 000 inimest) ja Lätist (229 000 inimest). Kahe naaberriigi turiste majutati Eestis vastavalt 18 ja 12 protsenti enam kui 2022. aastal. Pandeemia-eelset taset ei ole Soomest saabunud turistide arv veel saavutanud, Läti turiste oli aga 2019. aastaga võrreldes neljandiku võrra rohkem.

Paljudest kaugematest riikidest, nagu näiteks Saksamaalt, Suurbritanniast, Ameerika Ühendriikidest, saabus mullu rohkem turiste kui 2022. aastal, kuid siiski vähem kui 2019. aastal.

Eelmise aasta detsembris peatus majutusettevõtetes 271 000 turisti ehk 5 protsenti rohkem kui 2022. aasta samal kuul. Välisturiste oli ligi 141 000 ja siseturiste 131 000, see tähendab, et võrreldes 2022. aasta detsembriga suurenes välisturistide arv 17 ning siseturiste oli 5 protsenti vähem.

Välisturistidest 83 protsenti peatus detsembris Harjumaa majutusettevõtetes, järgnesid Pärnumaa (8 protsenti) ja Tartumaa (4 protsenti). Siseturistidest kõige rohkem ehk 33 protsenti peatus Harjumaal, 14 protsenti Pärnumaal, 11 protsenti nii Tartumaal kui ka Ida-Virumaal ning 7 protsenti Valgamaal.

Loe rohkem:  Galerii: neljapäeval pühitseti Tartu Maarja kiriku torn | Eesti

Kokkuvõttes võib öelda, et välisturistid on hakanud taas avastama Eestit ning selle ilu ja mitmekesisust. Nende huvi Eesti vastu on viimastel aastatel oluliselt suurenenud ning see on kahtlemata positiivne märk meie riigi turismisektori ja majanduse jaoks. Eesti on rikas kultuuripärandi, kauni looduse ja põnevate linnade poolest ning välisturistide suurenenud huvi aitab kaasa selle atraktiivsusele maailmas. See annab meile võimaluse tutvustada meie kultuuri ja traditsioone ning pakkuda külastajatele unustamatuid kogemusi. Ootame välisturiste avasüli ja usume, et nende positiivne kogemus Eestis aitab kaasa meie riigi arengule ja mainele maailmas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga