Vabariiklased üritavad USA sisejulgeolekuministrit ametist tagandada | Välismaa

2237670h3c68t24

Tere tulemast Eestisse! Viimase aja sündmused USA poliitikas on põnevad ja mõjutavad kogu maailma. Hiljuti on vabariiklaste grupp üritanud tagandada USA sisejulgeolekuministrit ametist, mis tekitab palju küsimusi ja huvi. See pole mitte ainult USA poliitikale oluline, vaid mõjutab ka maailma julgeolekut. Eestis on alati olnud suur huvi rahvusvahelise poliitika vastu ning me loodame hoida end kursis kõige olulisemate sündmustega maailmas. Oleme põnevil jälgima, kuidas see olukord USAs edasi areneb.

USA lõunapiiril süveneb piirikriis ning vabariiklased tahavad nüüd tagandada sisejulgeolekuministri Alejandro Mayorkase ametist.

USA-sse saabub üha rohkem illegaalseid sisserändajaid, vabariiklased süüdistavad selles Joe Bideni administratsiooni. Eriti teravat kriitikat saab sisejulgeolekuminister Alejandro Mayorkas, vahendas The Times.

Biden juba lubas, et allkirjastab parteide ülese eelnõu, mis annaks tema administratsioonile suurema õiguse illegaalseid sisserändajaid riigist välja saata. Seda eelnõu ei pruugi aga toetada Trumpile lojaalsed vabariiklased, kes nõuavad piiri kaitsmiseks veelgi karmimaid seadusi ja tahavad Mayorkase ametist tagandada. 

Esindajatekoja sisejulgeoleku komiteesse kuuluvad vabariiklased tagasid, et Mayorkase tagandamist käsitlev arutelu veniks teisipäeva õhtuni. Nad väitsid, et Mayorkas pole tahtlikult jõustanud immigratsiooniseadusi, see aga võimaldas ohtlikel kurjategijatel siseneda USA-sse. 

Komiteesse kuuluvad vabariiklased hääletasid lõpuks Mayorkase tagandamise menetluse poolt, demokraadid hääletasid vastu. Häältega 18:15 hääletas komitee kahe süüdistuspunkti poolt ja Mayorkase tagandamist hakkab nüüd arutama esindajatekoda. 

“Me ei saa lubada sellel mehel jääda ametisse,” ütles komitee juht (vabariiklane) Mark Green. 

Kuna vabariiklastel on enamus kongressi alamkojas, siis esindajatekoja täiskogu võibki toetada Mayorkase tagandamist. Senatis süüdimõistmiseks on vaja kahekolmandikulist häälteenamust, see tähendab, et lõpuks Mayorkas süüdi ei jää. 

Sellegipoolest oleks Mayorkase tagandamine ajalooline sündmus. Viimati toimus selline sündmus 1876. aastal, kui ametist tagandati toonane sõjaminister William Belknap. Ka tema ei jäänud lõpuks senatis süüdi. 

Loe rohkem:  Aina rohkem hiinlasi põgeneb USA-sse Hiina kehva majanduse tõttu | Välismaa

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Vabariiklaste pingutused USA sisejulgeolekuministri ametist tagandamiseks näitavad poliitilist pinget ja lõhet partei sees. See juhtum kujutab muret valitseva administratsiooni suutlikkuse kohta tagada riigi sisejulgeolek. Kuigi tagandamisprotsessi tulemus on veel ebaselge, on selge, et poliitilised konfliktid ja vastasseis jätkuvad. Sellel võib olla märkimisväärne mõju nii USA sisepoliitikale kui ka rahvusvahelistele suhetele. Oodatakse jätkuvaid arenguid ja võimalikke tagajärgi sellele olulisele sündmusele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga