VAATA OTSE | Kristjan Ilves alustab Otepääl murdmaasõitu liidrikohalt | Kahevõistlus

1707573308 2252289h3d20t24

Tere tulemast Otepääle, kus Kristjan Ilves alustab murdmaasuusatamise liidrikohalt kahevõistluse võistlusel! See põnev sündmus toob kokku spordiarmastajad üle kogu Eesti, et jälgida, kuidas Ilves võitleb oma positsiooni eest rajal. Kahevõistlus on alati olnud üks populaarsemaid ja kõige pingelisemaid talispordialasid ning see võimalus näha seda otseülekandes on tõeline privilegeer. Ühine meiega, et toetada ja jälgida, kuidas Ilves võitleb oma liidrikoha eest Otepää ilusates maastikes!

Täna kell 15.30 alustavad ETV ja ERR-i spordiportaal otseülekannet kahevõistluse maailma karika etapilt Otepääl, kus on kavas meeste normaalmäe 10 km murdmaasõit.

Hüppemäel haaras liidrikoha Kristjan Ilves, kes lendas 97 meetri kaugusele ja mitmed konkurendid sooritasid veel pikemad hüpped, kuid eestlast soosisid stiili- ja kompensatsioonipunktid.

“Tunnen, et olen täna üsna enesekindel. Ma lihtsalt teen seda, mida tunnen, et teen kõige paremini,” lausus ta pärast hüppevooru. “Oli natuke närviline, sest märkasin, et tingimused on väga keerulised. Äratõukel ei tundnud, et mul oleks parimad tingimused, aga tulin toime.”

Murdmaarajale stardib eestlane viis sekundit enne austerlast Johannes Lamparterit. Kümne sekundi pärast saavad lähte norralane Jarl Magnus Riiber ja austerlane Thomas Rettenegger.

Vähem kui 40 sekundit kaotavad eestlasele enne suusasõitu ka austerlased Stefan Rettenegger (+0.12), Franz-Josef Rehrl (+0.27) ja Martin Fritz (+0.29) ning sakslane Johannes Rydzek (+0.34).

Seejuures sai pikima hüppe kirja Stefan Rettenegger, kes lendas 102,5 meetri kaugusele.

Enne võistlust:

Reedel toimunud ühisstardist võistlusel tegi Kristjan Ilves hooaja parima tulemuse, olles norralase Jarl Magnus Riiberi järel ja austerlase Johannes Lamparteri ees teine.

Laupäeval asub starti 49 kahevõistlejat, nende seas ka Ilves.

MK-sarja üldarvestuses hoiab Ilves hetkel 758 punktiga viiendat positsiooni. Teda edestavad Riiber (1470), austerlane Stefan Rettenegger (1061), norralane Jörgen Graabak (1058) ja Lamparter (960).

Loe rohkem:  Markvardt: need võistlused toimuvad ideaalsetes tingimustes | Kahevõistlus

Kokkuvõttes võib öelda, et Kristjan Ilvesel oli edukas start Otepääl toimunud murdmaasuusatamise võistlusel. Ta alustas liidrikohalt ja näitas head vormi, saavutades konkurentide ees edu. Ilm oli suusatajatele soodne ning publik oli põnevil jälgides võistlust. Kristjan Ilvese tugev esitus on kindlasti inspireeriv kõigile spordisõpradele Eestis. Otepää murdmaasõit oli edukas ja näitas, et Eestil on palju talentivõimsuseid, kes võivad rahvusvahelisel tasemel silma paista.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga