VAATA JÄRELE | Iluuisutamise MM-il selgusid esimesed meistrid | Iluuisutamine

2318166hd678t24

Tere tulemast iluuisutamise maailma, kus graatsilisus ja osavus kohtuvad võitluseks tiitli nimel. Vaata järgi, kuidas esimesed meistrid on selgunud iluuisutamise maailmameistrivõistlustel. Eestis võtab see elegantne spordiala aina suurema hoo sisse ning meie sportlased konkureerivad maailma parimatega. Olge tunnistajaks keerukatele trikkidele, emotsionaalsetele etteastetele ja pingelisele võistlusele meistritiitli nimel. Astuge sisse maailma, kus uisutamine muutub kunstiks ja saavutatakse ainulaadne perfektsus jääl.

Kanadas Montrealis toimuvatel iluuisutamise maailmameistrivõistlustel selgusid esimesed maailmameistrid, kui lühikavas suurepärase sooritusega hakkama saanud Kanada paar Deanna Stellato-Dudek – Maxime Deschamps esikoha säilitasid ning esmakordselt MM-tiitli pälvisid.

Kanada paar alustas MM-i suurepäraselt ning teenis lühikavas 77,48 punkti, edestades MM-tiitlit kaitsvat paari Riku Miura – Ryuici Kihara 3,95 punktiga.

Kanada esindajad lisasid Eesti aja järgi ööl vastu reedet toimunud vabakavas veel 144,08 punkti ja jäid küll jaapanlastele (144,35 punkti) alla, aga vaid 0,27 silmaga.

Stellato-Dudek ja Deschamps kogusid kahe distsipliini peale 221,56 punkti, Miura ja Kihara lõpetasid 217,88 punktiga ning kolmanda koha teenis Saksa paar Minerva Fabienne Hase – Nikita Volodin, kes teenis 210,40 punkti.

40-aastasest Stellato-Dudekist sai vanim naine, kes ühelgi iluuisutamise tiitlivõistlusel kuldmedali teeninud on. 2000. aastal juuniorite maailmameistrivõistlustel naisüksiksõidus hõbemedali teeninud iluuisutaja pani järgmisel aastal oma karjääri vigastuste tõttu pausile, tippsporti naasis ta alles 2016. aastal.

“Kas rekordiraamatusse võiks minna ka märge, et 40 on uus 20?” naljatles Chicagos sündinud Stellato-Dudek pärast võistlust. “Vanuserekord ei ole midagi, mille peale ma sporti naastes mõtleins, aga teadsin, et kui tahan oma unistusi täide viia, siis see juhtub, sest olen igal pool kõige vanem.”

“Loodan, et teisedki sportlased jäävad kauemaks võistlema. Loodan, et see motiveerib inimesi, et nad ei peatuks enne oma potentsiaali realiseerimist. Seda igal pool, mitte vaid spordis,” jätkas ta.

Loe rohkem:  Vanalinnas uisusõpru rõõmustanud Selevko läheb MM-ile kahe neljase hüppega | Iluuisutamine

Montreali ja Eesti ajavahest tingituna algab reedel kell 11.50 kanalil ETV+ paarissõidu vabakava kokkuvõte. Iluuisutamise MM jätkub reede õhtul jäätantsu vabatantsuga (Solene Mazingue – Marko Jevgeni Gaidajenko) ning naiste vabakavaga (Niina Petrõkina, Nataly Langerbaur).

Kokkuvõttes võib öelda, et iluuisutamise maailmameistrivõistlused olid täis põnevust, emotsioone ja suurepäraseid etteasteid. Esimesed meistrid on selgunud ning publik sai nautida tipptasemel sporti ja kaunist kunsti jää peal. Eesti fännid said uhkust tunda oma sportlaste esituste üle ning loodame, et tulevikus saab Eesti veelgi rohkem esindust iluuisutamise maailmas. Need võistlused olid suurepärased ja jäävad kindlasti meie mällu veel pikaks ajaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga