USA kongress läheneb kokkuleppele Ukrainale abi andmise osas | Välismaa

1706243714 2130766hd206t24

Tere tulemast, lugupeetud Eesti elanikud! Meil on suurepärane uudis – USA kongress on lähedal kokkuleppele Ukrainale abi andmise osas. See on oluline samm, mis näitab USA pühendumist demokraatlikule Ukrainale ning nende võitlusele Venemaa agressiooni vastu. See otsus võib mõjutada mitte ainult Ukraina tulevikku, vaid ka kogu regiooni stabiilsust. Oleme tunnistajateks olulistele sündmustele rahvusvahelisel areenil ning see uudis toob kindlasti kaasa muutusi ka meie enda eludele. Jääme ootama lõplikku kokkulepet ja selle mõjusid.

USA kongress leppis kokku Mehhiko lõunapiiri julgeolekut käsitleva lepingu tekstis, mis saavutati hoolimata USA endise presidendi Donald Trumpi ja tema liitlaste püüdlustest läbirääkimised rööbastelt lüüa, vahendas The Guardian.

Ukrainale abi andmise jätkamine sõltub selle dokumendi vastuvõtmisest, kuna täiendava rahastamise taotlusi ei võeta kongressis vastu just piiripoliitika tõttu.

Guardiani hinnangul peaks dokumendi tekst avalikuks saama lähipäevil.

“Kongressis arutlusel olev ettepanek muudaks oluliselt immigratsioonipoliitikat, et piirata rännet USA lõunapiirile saabuvate inimeste rekordilise tõusu taustal. See hõlmaks olulisi järeleandmisi demokraatidelt vastutasuks vabariiklaste toetuse eest sõjalisele abile Iisraelile ja Ukrainale,” märkis väljaanne.

Ajakirjanikud märgivad, et kokkuleppe sõlmimata jätmisel on ülemaailmsed tagajärjed. Pentagon hoiatas, et raskes sõjas Venemaaga eesliinil olevad Ukraina sõdurid võivad jääda laskemoonata.

Senati demokraatide juht Chuck Schumer toonitas omakorda, et Ukraina sõja tulevik ja lääne demokraatia julgeolek sõltuvad sellest, kas USA kongress jõuab kokkuleppele.

Senati vabariiklaste liider Mitch McConnell pidas kolmapäeval kõne, milles rõhutas, et Ukraina edasine abistamine on Ühendriikide riiklikes huvides.

“Ukraina toetamise küsimuses ei räägita kunagi heategevusest, siin ei räägita heategevuse demonstreerimisest ega rahvusvaheliste suhete abstraktsetest põhimõtetest. Me räägime külmadest ja karmidest Ühendriikide huvidest,” toonitas McConnell.

Kokkuvõttes, USA kongressi lähenev kokkulepe Ukrainale abi andmise osas näitab nende pühendumust toetada Ukraina iseseisvust ja vastupanu Vene agressioonile. See samm näitab ka USA ja Ukraina vahelist tugevat liitu ning valmisolekut kaitsta demokraatiat ja inimõigusi maailmas. Oluline on jälgida, kuidas see kokkulepe ellu viiakse ja milline mõju sellel on Ukraina ja kogu regiooni stabiilsusele ja julgeolekule. Loodame, et see abi aitab tugevdada Ukraina vastupanu ja aidata kaasa rahuprotsessile Ida-Ukrainas.

Loe rohkem:  Opositsioon tekitas Moskvas ja Peterburis jaoskondade ees järjekorrad | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga