USA kongress kiitis heaks 228 miljoni eest julgeolekuabi Balti riikidele | Eesti

89807h4b6et24

Ameerika Ühendriikide kongress on heaks kiitnud 228 miljoni dollari suuruse julgeolekuabi eraldamise Balti riikidele, sealhulgas Eestile. See on märkimisväärne samm, mis tugevdab meie regiooni kaitsevõimet ja näitab USA jätkuvat pühendumust meie piirkonna julgeoleku tagamisele. Antud toetus aitab kindlustada meie riigi kaitsevõimet ning tugevdab meie liitlassuhet USAga. See uudis toob kindlustunde ja rõõmu meie rahvale ning kinnitab meie usalduslikku suhet Ameerika Ühendriikidega.

Reedel kiitis USA kongress heaks valitsuse rahastamise seaduse, mis sisaldab ka rahaeraldist Balti riikide julgeolekule 228 miljoni dollari ulatuses. Eestile on USA tänavu eraldanud ka 47,3 miljonit dollarit Foreign Military Financing (FMF) toetusprogrammi raames.

“USA toetus on oluliselt aidanud Eestis, Lätis ja Leedus mitmed sõjalise taristu ja võimearenduse projektid kiiremini ellu viia. Hea uudis on see, et eelmise aastaga võrreldes toetus suureneb. Mitte küll palju, ent siiski on see selge signaal USA kui NATO suurima liitlase pühendumusest meie piirkonna julgeolekusse ja stabiilsusesse,” ütles kaitseminister Hanno Pevkur.  

2020. aastal loodud Balti Julgeolekuinitsiatiiviga (Baltic Security Initiative, BSI) toetab USA kaitseministeerium Balti riikide iseseisva kaitsevõime ja omavahelise koostalitlusvõime arendamist.

Möödunud aastal eraldati initsiatiivi raames Balti riikidele 225 miljonit dollarit, aastal 2022 oli toetuse summa 169 miljonit dollarit.

Rahastuse kasutamisel on peamine fookus õhukaitse, mereolukorrateadlikkuse ja maavägede võimekuse arendamisel. Eesti osa seekordsest toetusest hakkab selguma selle aasta sügisel.

Kongressi otsus heaks kiita 228 miljonit dollarit julgeolekuabiks Balti riikidele, sealhulgas Eestile, on suurepärane uudis ning tunnistus tugevnenud transatlantilistest suhetest. See näitab USA pühendumust meie piirkonna julgeolekule ning aitab tugevdada liitlassuhteid NATO-s. Eesti on tänulik selle abi eest ja jätkab koostööd USA-ga, et tagada meie riigi turvalisus ja heaolu. See samm tõestab, et meie liitlaste toetus on kindel ning aitab kaasa stabiilsusele ja julgeolekule kogu Balti regioonis.

Loe rohkem:  Kohalikud teed on hakanud sula tõttu lagunema | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga