USA ja Briti õhujõud ründasid Jeemenis kümneid huthide sihtmärke | Välismaa

2242617h07a5t24

Tere tulemast, head inimesed! Täna räägime viimastest sündmustest Jeemenis, kus USA ja Briti õhujõud on ründanud kümneid huthide sihtmärke. See samm on tekitanud rahvusvahelistes ringkondades palju poleemikat ja arutelu. Huvitav oleks teada, kuidas see samm mõjutab Jeemeni poliitilist olukorda ja piirkonna stabiilsust. Kas see on õigustatud vastus huthide tegevusele või pigem provotseeriv tegu, mis võib olukorda vaid halvendada? Jääge meiega, et saada rohkem teavet ja analüüsi selle olulise teema kohta.

USA ja Ühendkuningriigi õhujõud ründasid laupäeval Jeemenis ühiselt kümneid sihtmärke vastuseks Iraani toetatud huthi mässuliste korduvatele rünnakutele Punasel merel liikuvate laevade vastu, mis on häirinud ülemaailmset kaubandust ja seadnud ohtu inimelud.

Löögid tabasid “36 huthi sihtmärki Jeemeni 13 eri paigas vastuseks huthide jätkuvatele rünnakutele rahvusvahelise kaubalaevanduse ning Punast merd läbivate mereväe laevade vastu”, seisis Ühendriike, Suurbritanniat ja teiste operatsiooni toetanud riikide ühisavalduses.

“Nende täppislöökide eesmärk on häirida ja viia rivist võimed, mida huthid kasutavad üleilmse kaubanduse ja süütute meremeeste elude ohustamiseks,” seisis avalduses.

Rünnak oli “sihitud huthide sügavale maetud relvahoidlate, raketisüsteemide ja -seadeldiste, õhutõrjesüsteemide ja radaritega seotud alade vastu”.

USA väed andsid varem laupäeval eraldi löögi kuue huthide laevavastase raketi pihta, mis olid “valmis seatud kasutamiseks Punasel merel seilavate laevade vastu”, teatas USA keskväejuhatus (CENTCOM).

CENTCOM teatas laupäeval ka, et Ühendriigid tulistasid päev varem Jeemeni lähedal alla kaheksa drooni ja hävitasid veel neli enne starti.

Huthid hakkasid Punase mere laevandust ründama novembris, öeldes, et annavad lööke Iisraeliga seotud laevade pihta, et toetada palestiinlasi Iisraeli-Hamasi sõjas.

USA ja Briti väed on korraldanud õhulööke huthide vastu, kes on praeguseks kuulutanud Ameerika Ühendriikide ja Briti huvid oma seaduslikeks sihtmärkideks.

Loe rohkem:  Venemaal Samaras said droonirünnakus tabamuse naftatöötlemistehased | Välismaa

Gaza sõda on kasvatanud pingeid kogu Lähis-Idas, haarates mitmeid ka Iraani toetatud relvarühmitusi. 

Möödunud nädalavahetusel tabas droon Jordaanias asuvat baasi, kus hukkus kolm USA sõdurit ja sai haavata üle 40 – Washingtoni rünnakus süüdistati Iraani toetatud võitlejaid.

USA vastas reedel löökidega kümnete sihtmärkide vastu seitsmes Teheraniga seotud rajatises Iraagis ja Süürias, kuid ei rünnanud Iraani territooriumi.

Kokkuvõttes võib öelda, et USA ja Briti õhujõud on rünnanud Jeemenis huthide sihtmärke, kuid see tegevus on kaasa toonud kahju tsiviilelanikkonnale. Sõjalised operatsioonid Jeemenis on põhjustanud suurt humanitaarkriisi ja paljude süütute inimeste kannatusi. On oluline leida rahumeelne lahendus konfliktile Jeemenis, mis hõlmaks kõiki osapooli ja tagaks tsiviilelanikele ohutuse. Rahu saavutamine on võimalik vaid läbi dialoogi ja rahumeelsete läbirääkimiste. On oluline, et rahvusvaheline kogukond panustaks rahumeelse lahenduse leidmisesse Jeemeni konfliktile.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga