USA avalikustas seni suurima Venemaa-vastaste sanktsioonide paketi | Välismaa

2130772hbec9t24

Ameerika Ühendriigid on hiljuti avalikustanud seni suurima Venemaa-vastaste sanktsioonide paketi, mis on tekitanud tugeva reaktsiooni üle maailma. Need uued meetmed on suunatud Venemaa agressiivsele käitumisele rahvusvahelisel areenil, sealhulgas Krimmi annekteerimisele ja sekkumisele Ukrainas. Sellised tugevad sanktsioonid on märgiks USA kindlale seisukohale inimõiguste ja rahvusvahelise õiguse tähtsusest ning võivad potentsiaalselt oluliselt mõjutada suhteid kahe võimsa riigi vahel.

USA kehtestas sanktsioonid rohkem kui 500 organisatsioonile ja inimesele, kes on seotud Venemaa sõjaga Ukrainas.

Sanktsioonide nimekirja sattusid näiteks droonitootja ja selle juhtivad töötajad, Venemaa maksesüsteem Mir. USA kaubandusministeerium lisas 90 firmat nimekirja, mis piirab nende juurdepääsu USA tehnoloogiale. 

USA rahandusminister Janet Yellen ütles, et Venemaa majandus näitab selgeid nõrkuse märke ja see on osaliselt tingitud USA ja tema liitlaste tegevusest. 

Sanktsioonid, mis tehakse teatavaks reedel, tabavad “Venemaad, tema võimaldajaid ja tema sõjamasinat”, ütles juba neljapäeval rahandusministeeriumi kõneisik AFP-le.

Ametniku sõnul kehtestavad sanktsioone nii USA rahandus- kui ka välisministeerium.

Tegemist on suurima ühekordse sanktsioonipaketiga alates Venemaa täiemahulist sissetungi Ukrainasse kaks aastat tagasi, kirjutab Bloomberg.

Uued meetmed rakendatakse pärast seda, kui eelmisel nädalal suri vanglas Vene poliitvang Aleksei Navalnõi.

USA president Joe Biden kinnitas sanktsioonide kehtestamist, öeldes, et need on Vene režiimi juhi Vladimir Putini vastu, kes vastutab Navalnõi surma eest.

Neljapäeval kohtus Biden Navalnõi lese ja tütrega Californias.

Biden kohtus Julia ja Daša Navalnajaga San Franciscos, et “väljendada oma siirast kaastunnet nende kohutava kaotuse puhul”, teatas Valge Maja avalduses.

Kokkuvõttes võib öelda, et USA otsus avalikustada seni suurim Venemaa-vastaste sanktsioonide pakett on märkimisväärne samm rahvusvaheliste suhete kontekstis. Sanktsioonid on selgeks signaaliks USA positsioonist ja toetusest Ukrainale ning samuti ka Venemaa agressiivsele käitumisele. See samm näitab ka USA pühendumust võitluses demokraatia ja õigluse eest ning paneb rõhku rahvusvahelise õiguse austamisele. Suurenev surve Venemaa suhtes võib viia muutusteni poliitilises dünaamikas regioonis ning aidata stabiliseerida olukorda Ukrainas ning muudes piirkondades, kus Venemaa on sekkunud.

Loe rohkem:  Prantslane sai Norras 19 päevaga 25 liiklustrahvi ning jõudis trellide taha | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga