USA avalikustab reedel seni suurima Venemaa-vastaste sanktsioonide paketi | Välismaa

2130772hbec9t24

Tere tulemast Eestisse! Reedel teatas USA seni suurima Venemaa vastaste sanktsioonide paketi avalikustamisest, mis tõotab suuri muutusi rahvusvahelises poliitikas. Need uued sanktsioonid on suunatud Venemaa valitsusele, sealhulgas Vladimir Putinile, ning nende eesmärk on karistada Venemaad agressiivse käitumise eest Ukrainas ning toetuse eest Valgevene valitsusele. See on oluline samm, mis võib mõjutada ka Eesti ja teiste Balti riikide julgeolekut ning seetõttu on see teema, mis köidab kindlasti meie kogukonna tähelepanu.

USA kavatseb kehtestada sanktsioonid rohkem kui 500 organisatsioonile ja isikule, kes on seotud Venemaa sõjaga Ukrainas, teatas neljapäeval Ühendriikide rahandusministeerium.

Sanktsioonid, mis tehakse teatavaks reedel, tabavad “Venemaad, tema võimaldajaid ja tema sõjamasinat”, ütles ministeeriumi kõneisik AFP-le.

Ametniku sõnul kehtestavad sanktsioone nii USA rahandus- kui ka välisministeerium.

Tegemist on suurima ühekordse sanktsioonipaketiga alates Venemaa täiemahulist sissetungi Ukrainasse kaks aastat tagasi, kirjutab Bloomberg.

Uued meetmed rakendatakse pärast seda, kui eelmisel nädalal suri vanglas Vene poliitvang Aleksei Navalnõi.

USA president Joe Biden kinnitas sanktsioonide kehtestamist, öeldes, et need on Vene režiimi juhi Vladimir Putini vastu, kes vastutab Navalnõi surma eest.

Neljapäeval kohtus Biden Navalnõi lese ja tütrega Californias.

Biden kohtus Julia ja Daša Navalnajaga San Franciscos, et “väljendada oma siirast kaastunnet nende kohutava kaotuse puhul”, teatas Valge Maja avalduses.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et USA otsus avalikustada seni suurim Venemaa-vastane sanktsioonide pakett reedel on oluline samm rahvusvahelisele poliitikale ning annab selge signaali USA seisukohast Venemaa tegevuse suhtes. Sanktsioonide ulatus näitab, et USA on valmis võtma jõulisi samme Vene agressiooni vastu ning kinnitab transatlantilist liitu Euroopaga. See samm võib mõjutada ka Eesti julgeolekut ning tihendada transatlantilist koostööd. Samuti võib see avaldada mõju rahvusvahelisele diplomaatiale ning suhetele Venemaaga. Kogu maailma jaoks on oluline jälgida, kuidas Venemaa nendele sanktsioonidele reageerib ning millised võivad olla nende tagajärjed.

Loe rohkem:  Sõja 707. päev: EL tarnib lubatud mürskudest tähtajaks vaid üle poole | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga