Urmas Viik avas Vaal galeriis isikunäituse “Megalilled” | Kunst

1878790he8cct24

Tere tulemast Vaal galeriisse, kus kunstnik Urmas Viik on avanud oma uue isikunäituse “Megalilled”. Viigi tööd on alati olnud täis elujõudu ja värvikust ning see näitus ei ole erand. Tema üllatavad ja haaravad maalid toovad vaatajateni imelisi megaliike, mis õitsevad just siin ja praegu. Viigi ainulaadne stiil ja detailirohkus loovad maagilise atmosfääri, mis jääb kauaks meelde. Ärge jätke seda võimalust kasutamata ja tulge kogema selle silmapaistva kunstniku loomingut oma silmaga!

Kunstnik Urmas Viik avas üle pikkade aastate isikunäituse. VAAL galeriis eksponeeritud “Megalilled” mängib paisutatud ja kahandatud formaatidega ning realistlikult mõjuvate fantaasiamaastikega.

Ehkki näitus sai inspiratsiooni 19. sajandi botaanilistest gravüüridest ja keskaegsetest reisikirjadest, on algimpulss töö käigus põhjalikult muundunud. Näituse teine käivitav jõud oli tagasipöördumine graafika juurde.

“Graafikanäitusi tegin ma viimati 1990. aastatel ja nüüd kuidagi sõitis see teema uuesti sisse seoses sellega, et kogu selle ala või kunstivaldkonna mõiste on ajas väga palju muutunud. Proovisin natukene testida, et mis siis juhtunud on. Tegelikult on see kõik siin digigraafika ja valmis tehtud väikeses iPadis, nii et ümberringi on kadunud suured ateljeed, massiivsed trükipressid ja kõik selline,” selgitas Viik.

Viigi digimaailm imiteerib aga teadlikult klassikalist joonekultuuri, mis võib vaataja ka ära petta. “Ülemisel rõdul on näha monotoonne rida portreid, mis näevad välja nagu ofordid. Seeria nimi ongi “Libaofordid”, aga selleks, et tuvastada, peaks neid lähedalt katsuma ja nuusutama, mis iseenesest on absurdne, eksole. Millest me siis üldse räägime? See on see küsimus, mis ma ka siin õhku viskan, et kas me peame tohutult vaeva nägema tehnikaga, kui kõike saab nii lihtsalt ja mis edasi saab?” sõnas Viik.

Loe rohkem:  Otseülekanne tulemas: vestlusring "Eesti kväärkunstiajalugu 19. sajandist tänapäevani" | Kunst

Näitus on avataud 30. märtsini.

Urmas Viigi isikunäitus “Megalilled” avamine Vaal galeriis on suurepärane võimalus tutvuda kunstniku loominguga ning avastada tema ainulaadseid lillemaale. Viigi detailirohked ja värviküllased teosed pakuvad külastajatele visuaalset naudingut ning avavad ukse kunsti maagilisse maailma. Tema oskus kujutada loodust ja lilli on ületamatu ning jätab kindlasti kustumatu mulje kõigile kunstihuvilistele. “Megalilled” on tõeline kunstielamus, mis toob rõõmu ja inspiratsiooni kõigile galeriikülastajatele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga