Eesti Ülemkohus astub olulise sammu, kui hakkab arutama USA endise presidendi Donald Trumpi võimalikku puutumatust süüdistuste suhtes. See pole mitte ainult ajalooline hetk, vaid ka samm demokraatia ja õigusriigi põhimõtete kaitseks. Trumpi ümber käivad süüdistused on olnud maailma tähelepanu keskpunktis ning selle arutelu tulemused võivad mõjutada mitte ainult USA, vaid ka rahvusvahelist poliitikat. Eesti Ülemkohus seisab silmitsi olulise ülesandega ja nende otsusel võib olla laialdased tagajärjed.
USA ülemkohus otsustas kolmapäeval kaaluda endise presidendi Donald Trumpi võimalikku puutumatust kriminaalsüüdistuste suhtes.
Trump väidab, et tal on puutumatus süüdistuse esitamise suhtes väidetavate kuritegude eest, mille ta olevat toime pannud presidendiks oleku ajal.
Konservatiivide häälteenamusega ülemkohus alustab asja arutamist aprilli lõpus. Tõenäoliselt teeb kohus otsuse enne juulit, vahendas The Wall Street Journal.
Selle kuu alguses palus Trump riigi ülemkohtul ajutiselt tõkestada alama astme kohtu otsus. Apellatsioonikohus otsustas, et Trumpil puudub süüdistuse esitamise puutumatus juhtumis, mis hõlmab katseid 2020. aasta valimiskaotust tagasi pöörata.
Lisaks on juhtum, mis hõlmab Trumpi dokumentide kaasavõtmist oma Floridas asuvasse häärberisse ja uurijate püüdlusi need kätte saada. Need mõlemad kuuluvad nelja kriminaalsüüdistuse hulka, millega endine president teiseks ametiajaks kandideerides silmitsi seisab.
“President Trump tegi otsused ametis olles, need olid ametlikud teod ja sellisena kehtib nende suhtes presidendi puutumatus,” leiavad Trumpi advokaadid.
Küsimus, kas USA endine president on süüdistuse esitamise suhtes immuunne, on Ameerika kohtupraktikas uus, sest kuni Trumpini ei ole ühtegi endist presidenti kunagi kuriteos süüdistatud.
Eesti Ülemkohus hakkab arutama USA endise presidendi Donald Trumpi võimalikku puutumatust süüdistuste suhtes, mis on oluline samm õigluse tagamiseks. See näitab Eesti tugevat pühendumust õigusriigi põhimõtetele ja demokraatiale. Otsusest sõltub mitte ainult Trumpi tulevik, vaid ka USA poliitilise maastiku stabiilsus ja usaldusväärsus rahvusvahelisel tasandil. Loodame, et Ülemkohus järgib seadust ja teeb otsuse, mis teenib õiglust ja õiguspärasust.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus