Ukraina SBU paljastas väidetava vandenõu 40 miljoni dollari omastamiseks | Välismaa

2231685hd322t24

Tere tulemast! Ukraina SBU hiljutine paljastus väidetavast vandenõust 40 miljoni dollari omastamiseks on šokeeriv uudis, mis raputas kogu maailma. See hämmastav lugu on pälvinud suurt tähelepanu ja tekitanud palju küsimusi. Mis on selle vandenõu tegelik eesmärk ja millised tagajärjed võivad sellel olla rahvusvahelisel tasandil? Meie kohalikud eksperdid on juba selle juhtumi üle arutlenud ning jälgivad olukorda tähelepanelikult. Jääge meiega, et saada rohkem teavet selle keeruka juhtumi kohta ning mõista selle mõju Eestile ja kogu maailmale.

Ukraina relvafirma töötajad sepitsesid kaitseministeeriumi ametnikega vandenõu, et omastada ligi 40 miljonit dollarit, mis olid ette nähtud 100 000 miinipildujamürsu ostmiseks, teatas Ukraina julgeolekuteenistusteenistus (SBU).

Oluline pühapäeval 26. jaanuaril kell 12.12:

– Ukraina SBU paljastas väidetava vandenõu 40 miljoni dollari omastamiseks

– Venemaa ründas ööl vastu pühapäeva nelja Ukraina oblastit

– Budanov: lähiajal leiab aset Ukraina ja Vene sõjavangide vahetus

– Ukraina teatel kaotas Venemaa ööpäevaga 740 sõdurit

Ukraina SBU paljastas väidetava vandenõu 40 miljoni dollari omastamiseks

Ukraina relvafirma töötajad sepitsesid kaitseministeeriumi ametnikega vandenõu, et omastada ligi 40 miljonit dollarit, mis olid ette nähtud 100 000 miinipildujamürsu ostmiseks, teatas Ukraina julgeolekuteenistusteenistus (SBU) laupäeva hilisõhtul.

Süüdistus esitati viiele inimesele, kellest üks peeti kinni Ukraina piiri ületamisel. Süüdimõistmise korral ähvardab neid kuni 12-aastane vanglakaristus.

Julgeolekuametnike sõnul algas uurimine 2022. aasta augustis, mil ametnikud sõlmisid relvafirmaga Lviv Arsenal lepingu 1,5 miljardi grivna (39,6 miljoni dollari ehk umbes 46 miljoni euro) väärtuses suurtükimürskudele.

Pärast makse laekumist pidid ettevõtte töötajad raha üle kandma välismaal registreeritud ettevõttele, kes seejärel laskemoona Ukrainasse toimetab.

Kaupa aga ei tarnitud ning raha saadeti hoopis eri arvetele Ukrainas ja Balkanil, teatasid uurijad. Ukraina peaprokurör ütles, et raha on vahepeal arestitud ja tagastatakse riigi kaitse-eelarvesse,

Loe rohkem:  Von der Leyen teatas soovist jätkata Euroopa Komisjoni presidendina | Välismaa

Nii Euroopa Liit kui ka NATO on rõhutanud, et võitlus korruptsiooniga on Ukraina jaoks eluliselt tähtis, kui ees seisab loodetud liikumine lääne struktuuridega.

Venemaa ründas ööl vastu pühapäeva nelja Ukraina oblastit

Venemaa korraldas ööl vastu pühapäeva taas drooni- ja raketirünnakuid neljale Ukraina piirkonnale, haavates vähemalt kolme inimest, teatasid Ukraina relvajõud.

Teate kohaselt lasti välja kaheksa Shaheed-drooni, kaks raketti Iskander ning kolm raketti S-300. Neli neist lasi Ukraina kaitsevägi alla.

Tsiviilsihtmärgid ja taristu olid tule all Poltaava, Donetski, Zaporižžja ning Dnipropetrovski oblastites.

ÜRO andmetel on alates sõja algusest 2022. aasta veebruaris Ukrainas surma saanud vähemalt 10 000 tsiviilisikut. 

Budanov: lähiajal leiab aset Ukraina ja Vene sõjavangide vahetus

Ukraina kaitseministeeriumi luurepeavalitsuse juht kindralleitnant Kõrõlo Budanov ütles, et lähiajal leiab Ukraina ja Venemaa vahel aset sõjavangide vahetus, vahendas portaal Unian laupäeval. Budanov ütles õhtuses telemaratoni saates, et Ukraina pool teeb praegu selleks kõik, mis võimalik.

“Meie inimeste – nii sõjaväelaste kui tsiviilisikute – elud ei tohiks olla ohus ega neis kohutavates tingimustes, milles neid seal hoitakse. Teeme kõik, mis võimalik. Olen kindel, et lähiajal leiab vahetus siiski aset,” sõnas ta.

Budanov lisas, et viimaks saavad Ukraina võimud teada, mis tegelikult juhtus Vene sõjalennukiga Il-76 ja selle pardal väidetavalt viibinud sõjavangidega.

Alates täiemahulise sissetungi algusest 2022. aasta 24. veebruaril on Ukraina ja Venemaa korraldanud mitu sõjavangide vahetust. Viimane leidis aset 3. jaanuaril, mil suurima vangide vahetusega naasis koju 230 Ukraina kaitsjat.

Luure peadirektoraat teatas 24. jaanuaril, et Ukraina ja Venemaa kavatsesid sel päeval korraldada järjekordse sõjavangide vahetuse, kuid see kukkus läbi Belgorodi lähistel toimunud lennuõnnetuse tõttu. Okupandid väitsid, et selle lennuki pardal oli väidetavalt Ukraina sõjavange, keda parasjagu viidi vahetusse, märkis sõjaväeluure.

Loe rohkem:  USA ja Ühendkuningriik kinnitasid uusi rünnakuid Jeemenis | Välismaa

Seni on ebaselge, mis täpselt toimus ja mis on tegelikult saanud väidetavalt lennuki pardal olnud ukrainlastest.

Ukraina teatel kaotas Venemaa ööpäevaga 740 sõdurit

Ukraina relvajõudude pühapäeval esitatud hinnang Vene vägede senistele kaotustele sõjas alates Venemaa täieulatusliku sõjalise kallaletungi algusest 2022. aasta 24. veebruaril:  

– elavjõud umbes 382 110 (võrdlus eelmise päevaga +740);

– tankid 6280 (+9);

– jalaväe lahingumasinad 11 671 (+19);

– suurtükisüsteemid 9097 (+12);

– mobiilsed raketilaskesüsteemid (MLRS) 972 (+0);

– õhutõrjesüsteemid 660 (+0);

– lennukid 331 (+0);

– kopterid 324 (+0);

– operatiivtaktikalised droonid 7041 (+4);

– tiibraketid 1845 (+0);

– autod ja muud sõidukid, sealhulgas kütuseveokid umbes 12 103 (+31);

– laevad / paadid 23 (+0);

– allveelaevad 1 (+0);

– eritehnika 1436 (+3).

In conclusion, the alleged conspiracy to embezzle 40 million dollars by high-ranking officials is a disturbing revelation. The Ukrainian SBU’s efforts to uncover and expose such corruption are commendable. It is vital for the Estonian government to closely monitor the situation and support Ukraine in its fight against corruption. This case serves as a reminder of the importance of transparency and accountability in government institutions. It is essential for Estonia to continue promoting good governance and integrity not only domestically but also in its foreign relations.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga