Ujumise MM-il osutus parimaks USA, kaks medalit ka Leedule | Ujumine

2265327he972t24

Tere tulemast Eesti! Ujumise Maailmameistrivõistlustel näitas USA oma domineerimist, võttes koju kuldmedalid. Lisaks saavutasid ka Leedu ujujad oma riigile kaks medalit. Ujumine on alati olnud üks kõige põnevamaid ja pingelisemaid spordialasid ning see aasta MM-il ei olnud erand. Meil on rõõm tervitada kõiki ujumissporti armastavaid inimesi, et jagada ja nautida koos võidurõõmu ja põnevaid hetki, mis selle aasta võistlus toonud on.

Pühapäeval tõmmati Dohas alla ujumise maailmameistrivõistlustele, kus edukaimaks riigiks osutus kaheksa kuldmedali ja kokku 20 medaliga Ameerika Ühendriikide koondis.

Ameeriklastele pakkus suurimat konkurentsi Hiina, kes saavutas medalitabelis seitsme kulla, kolme hõbeda ja ühe pronksiga teise koha.

Vähemalt kolme kullaga lõpetasid ka Austraalia (3-9-4) ja Holland (3-3-0). Vähemalt kahekohalise arvu medaleid kogus veel Itaalia, kes kahe kulla kõrval sai viis hõbedat ja viis pronksi.

Baltikumist jõudis ainsana medalini Leedu, sest Ruta Meiluyte triumfeeris naiste 50 meetri rinnuliujumises ja Danas Rapšys tuli meeste 200 meetri vabaltujumises hõbedale.

Märkimisväärne oli rootslanna Sarah Sjöströmi MM. Ta teenis esikohad naiste 50 meetri vabaltujumises ja 50 meetri liblikujumises, kasvatades oma MM-kuldade arvu 14-ni. Rohkem individuaalseid kuldmedaleid on üksnes ameeriklastel Katie Ledeckyl (16) ja Michael Phelpsil (15).

Dohas selgusid veealade maailmameistrid ka avaveeujumises, kujundujumises, vettehüpetes, kaljuhüpetes ja veepallis.

Meeste veepalli maailmameistriks krooniti kolmandat korda Horvaatia, kes alistas finaalis Itaalia 15:13. Naiste konkurentsis võitis juba kaheksanda tiitli USA, kes oli esikohaduellis üle Ungarist 8:7. Pronks kuulus mõlemal korral Hispaaniale.

Avaveeujumises jagatud viiest medalist võitis kaks hollandlanna Sharon van Rouwendaal, kes oli parim nii 5 kui ka 10 km distantsil.

Kujundujumises ja vettehüpetes domineerisid Hiina sportlased, kes võtsid kokku 24 võimalikust kullast 16. Kaljuhüpetes triumfeeris aga meestest britt Aidan Heslop ja naistest austraallanna Rhiannan Iffland.

Loe rohkem:  Selgusid Eesti meistrid 1500 meetri ujumises | Ujumine

Kokkuvõttes oli Ujumise maailmameistrivõistlustel silmapaistvaks osutunud USA, võites mitmeid medaleid erinevatel distantsidel. Samuti tuleb tunnustada Leedut, kes suutis samuti teenida kaks medalit. Võistlustel nähti palju põnevat ja pingelist ujumist ning sportlaste taseme tõusu. Ujumine on alati olnud üks populaarsemaid ja jälgitumaid spordialasid ning see võistlus näitas taas, miks see nii on. Oli rõõm näha nii palju rahvusvahelist konkurentsi ja suurepäraseid tulemusi ning loodame, et tulevased võistlused toovad veel rohkem põnevust ja saavutusi.