Udam: vastupidavust oli vaja rohkem kui tugevat tõuget | Laskesuusatamine

2274219hbc3at24

Udam: vastupidavust oli vaja rohkem kui tugevat tõuget on laskesuusatamise särav lugu Eesti spordimaastikul. See vapustav saavutus rõhutab mitte ainult füüsilist jõudu, vaid ka vastupidavust ja visadust, mis on vajalikud tippsportlaseks olemiseks. Udami lugu on inspireeriv ning näitab, et tahe ja pühendumus võivad viia meid kaugele. Olenemata takistustest ja raskustest, suudab inimene saavutada suuri asju, ning see lugu on selleks suurepäraseks näiteks.

Otepääl alanud laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistluste avapäeval segateatesõidus 17. koha teeninud Eesti nelik ütles ERR-ile, et reedesed olud olid väga rasked.

Avavahetust sõitnud Mehis Udam ütles, et ei jäänud reedese võistlusega rahule. “Trahviring ei ole see, mille järgi ma tulin,” ütles ta. “Tundsin, et endal jõudu oli, aga tugev tõuge kaob pudru sisse ära, väga kasu ei ole. Vastupidavust oli täna rohkem vaja kui tugevat tõuget.”

Violetta Konopljova tõdes, et kodune suurvõistlus pani veidi lisapingeid peale. “Täna oli veidi teistsugune närv, tavaliselt mul ei ole enne võistlust suurt närviseisundit. Täna ikka midagi oli. Kui nüüd on avastart tehtud, siis läheb paremini,” ütles ta.

Lisbeth Liiv kuulis kodupubliku toetust hästi. “Siin on hästi palju pereliikmeid ja Eesti rahvast. See on väga vahva, et tullakse kaasa elama,” ütles ta. “Nüüd on katsetatud ja esimesed pinged maas, nüüd ongi natuke lihtsam minna järgmistele võistlustele.”

Ivar Všivtsev ütles, et libisemine polnud üldse hea. “Suusad olid teiste tiimidega võrreldes head, läksin laskumistel mööda. Aga üleüldine libisemine on aeglasem. Vajab tihedamat tööd, mida mul praegu ei ole väga palju anda,” sõnas ta.

Kodune MM jätkub laupäeval noormeeste 12,5 km ja neidude 10 km distantsidega. ERR-i spordiportaali otseülekanne noormeeste sõidust algab kell 10.20 ning neidude sõidust kell 13.50.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Meesjuuniorid asuvad Otepää MM-il rajale tavadistantsil | Laskesuusatamine

Kokkuvõtteks võib öelda, et laskesuusataja Udam näitas oma võistlustel suurepärast vastupidavust ja tahet võita. Kuigi tugev tõuge on oluline eduka soorituse jaoks, on see vaid üks osa võidu saavutamisel. Udami puhul oli vaja rohkem kui lihtsalt füüsilist jõudu – vaja oli ka sisemist tugevust ja visadust. Tema saavutused näitavad, et edu saavutamiseks peab olema tasakaalus nii keha kui ka vaim ning valmisolek pingutada ja mitte alla anda. Udam on suurepärane eeskuju kõigile spordisõpradele, kes soovivad saavutada oma eesmärke läbi järjepideva töö ja eneseületamise.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga