Türil alustas tootmist Baltimaade esimene kaerajoogitehas | Majandus

2256663h7478t28

Tere tulemast Türile, kus asub Baltimaade esimene kaerajoogitehas! See ajalooline sündmus on märkimisväärne mitte ainult meie väikesele linnale, vaid kogu Eesti majandusele. Kaerajook on tervislik alternatiiv traditsioonilistele piimatoodetele ning selle tootmise algus meie piirkonnas tähendab uusi töökohti ja majanduskasvu. Oleme uhked, et meie linn on valitud selle olulise ettevõtte asukohaks ning usume, et see annab meie kogukonnale positiivse tõuke edaspidiseks arenguks. Tule avastama kaerajookide imelist maailma siin Türil!

Türil algas tootmine Baltimaade esimeses kaerajoogitehases, millesse Eesti ettevõtjad investeerisid üle 13 miljoni euro. Kaerajooki tehakse kodumaistest kaerahelvestest, gluteenivaba kaer ostetakse sisse Soomest.

Türi kaerajoogitehases töötab 15 inimest, neist pooled toimetavad tootmisliini ääres. Yook Productioni tegevjuht Katre Kõvask ütles, et tootmistöölised leiti Türilt ja koolitati välja kohapeal.

“Meie aastane maksimaalne tootmismaht ühes vahetuses on 20 miljonit liitrit ja me alustame müüki Eestist, liigume samm-sammult Läti ja Leedu suunas. Ja suurem plaan on muidugi leida suuremaid eksportturge juba üle maailma. Nii et Aasiast, laheriikidest, Lääne-Euroopast ja mujalt ka. Toore tuleb meil kodu lähedalt – me ostame Tartu Milli käest – ja osa tuleb ka Lõuna-Soomest, kuna gluteenivaba kaera kahjuks Baltikumist veel osta ei ole võimalik. Üleskutse põllumeestele – palun hakake tootma, siis hakkame ostma,” rääkis Kõvask.

Praegu on tootmises kolm maitset, kuid kohapeal väljatöötatud retseptid lubavad sortimenti oluliselt laiendada.

“Meil on veel lähitulevikus tulekul kaks uut maitsestatud jooki. Aga neid maitseid võiks olla must miljon ja vastavalt turu vajadusele,” sõnas peatehnoloog Aram Kazarjan.

Järva Tarbijate Ühistu suurima toidupoe lett on vegantoodetest lausa lookas. Valikus on kümneid erimaitselisi kaerajooke viielt tootjalt. Paide Maksimarketi juhataja Eve Kuldre ütles, et kuna kaerajook on nišitoode ja ostja on üha hinnatundlikum, siis piimaturgu see mõjutada ei suuda.

Loe rohkem:  Lennufirmade kohustus kliimakahjusid hüvitada esialgu piletihindu ei mõjuta | Majandus

“Vaatasin, et eelmise aastaga võrredes pisut nagu väheneb. Pigem on ostja teadlik, kellel on siis seda toodet vaja osta,” ütles ta.

Kuldre märkis, et Eesti inimene eelistab pigem kodumaist toodangut. “Loodame, et klient valib kodumaist, sest näha on, et eelistatakse kodumaist toodangut küll,” sõnas ta.

“Me oleme väga palju tööd teinud tootearendusega, maitsetega. Me väga loodame, et me suudame tarbijat nii lähemal kui ka kaugel sellega üllatada, et tooted on maailmatasemel,” ütles Kõvask.

Kodumaine kaerajook peaks kauplustesse jõudma kahe nädala jooksul.

2256663h7478t28

Kokkuvõttes on Türi kaerajoogitehase avamine oluline samm Eesti majandusele ning tervislikule eluviisile keskenduva toiduainetööstuse arengule. Tehase avamine loob uusi töökohti ning aitab kaasa kohaliku piirkonna majanduslikule arengule. Lisaks sellele pakub kaerajoogi tootmine tarbijatele uusi tervislikke valikuid joogimaailmas. Türi kaerajoogitehase avamine näitab ka Eesti pühendumist säästliku ja keskkonnasõbraliku toidu tootmisele ning tõstab Eesti profiili kui innovaatilise toiduainetööstuse arendajana Baltimaades.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga