Turgude fänn Sakarias Leppik: turult saab kaupa, mida poes eales ei müüda | Inimesed

2467858h2a53t24

“Deep in the heart of Estonia’s vibrant capital, Tallinn, lies a hidden gem – Turgude fänn Sakarias Leppik. This unassuming shop is not just any ordinary store, but a treasure trove of unique and rare items that can’t be found anywhere else. As its name suggests, ‘Turgude fänn’ translates to ‘Fann of the Market’, and Sakarias Leppik is indeed a fannatic about uncovering the most extraordinary and hard-to-find goods. From rare books to antique trinkets, each item tells a story and whispers secrets of the past. Step into this enchanted world and discover the magic for yourself.”

Muusik ja vaimulik Sakarias Leppik rääkis “Vikerraadios”, et talle meeldib turu ettearvamatus ning et sealt saab kaupa, mis poodidesse eales ei jõua. Tema sõnul ei sobi inimesele, kes tahab head ja maitsvat toitu valmistada, rutiin ning neile on vaja pidevalt uusi elamusi ja uusi toiduaineid, mida omavahel kokku panema õppida ja sel puhul on turg täiesti asendamatu paik.

“Peaasjalikult käin Tallinna keskturul, sellel on omad põhjused. Üks on võib olla minu mugavus, aga teine põhjus on võib olla see, mida ma turult ootan. Käin Balti jaama turul ja Lasnamäel Pae turul,” ütles suur turul käimise fänn Sakarias Leppik.

Tema sõnul ootab ta turult ettearvamatust. “Turu mõnu seisneb selles, et iga kord, kui sa sinna lähed, siis lisaks sellele, et sa saad seda, mida sa kindlasti tahad sealt kaasa hankida, pakub turg alati mingeid üllatusi. Turul müüakse sellist kaupa, mida suured poeketid eales kas selle tõttu, et maht on liiga väike või selle tõttu, et kauba päritolu ei ole neile sobiv, müüki ei võta.”

Loe rohkem:  Põhja-Rootsi mägedes seiglenud Romet Vaino: see võimaldab elule teisiti vaadata | Inimesed

Leppik toob näiteks, et Tallinnast väljapoole minnes on väga raske leida kuskilt võimalust osta värsket lambatalle liha. “Need, kes teavad, võivad leida mõne talu, aga neidki palju pole. Tallinlane ostab selle tallekese Tallinnast kaasa, kui ta tahab kuskil looduses süüa valmistada.”

Tüüpiline on tema sõnul, et kui lähed kuskile poodi, siis seal on kas kana või siga ja see valik on seal väga kasin. “Mõneti näitab see ka eestlaste kujunenud maitse-eelistusi. Olen ringi käinud ja tajunud, et inimesed ei julge isegi veiseliha teha.”

Inimesele, kes tahab head ja maitsvat toitu valmistada, ei sobi Leppiku arvates rutiin ja talle on vaja uusi kogemusi ja uusi elamusi, ta tahab uusi toiduaineid, ta tahab toidumaailmas seigelda, uusi maitseid omavahel kokku panna, õppida sellest, teha köögikunsti ja sel puhul on turg täiesti asendamatu paik.

Leppik valmistab ise hästi palju toitu ja kokkab. “Minu vanaema oli õppinud mõisakokk ja meie peres polnud kunagi sellist asja, et me poleks söönud küülikut või lammast.”

Värske kraami hinnad turgudel on kahtlemata viimastel aastatel kerkinud, aga hindu peab alati vaatama millegi suhtes. “Mulle tundub, et selle taga on ka psühholoogia. Ükskõik millisel turul ma käin, ma tajun, et on müüjaid, kes müüvad Eesti oma värsket kraami, püüdes kuidagigi konkureerida Läti, Leedu, Poola meeletu kaubalaviiniga.”

Üks kaubanähe tema sõnul on ka Euroopa liidu riikide kolm-neli kuud ‘parem enne’ kukkuma hakkav kaup, mida tuleb Eestisse päris palju. “Alles hiljuti avati keskturul sellise Saksamaalt toodava kauba putka, kus on täiesti normaalset kraami ja hinnad on ikka kõvasti odavamad, kui sarnase kauba hinnad meil siin.”

Loe rohkem:  Nublu: olime kõik Soome eurolaulul kui üks suur sõbralik indiaanihõim | Inimesed

Samas on ka müüjaid, kes püüavad muuta eesti värsket kaupa millekski, mis on eksklusiivne. “Turg on suhtlemise koht, on seda alati olnud ja tihti ka hinnas kokkuleppimise koht.”

“As Estonia’s vibrant market squares meet the world of art, Turgude fänn Sakarias Leppik brings forth an ingenious blend of commerce and creativity. His ingenious project, “People Buy People,” challenges traditional notions of value and commerce. By trading non-tangible skills and expertise on the market square, Leppik taps into the power of human connection and showcases the true worth of individuals. Through his work, we are reminded that true value lies not in material possessions, but in the intangible qualities that make us human. Estonia’s market squares are transformed into vibrant hubs of cultural expression and social connection.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga