Türgi droonitootja Baykar alustas Kiievi lähedale tehase ehitamist | Välismaa

2248257h4ec7t24

Türgi droonitootja Baykar on alustanud Kiievi lähedale uue tehase ehitamist, mis loob olulise investeeringu ja töökohti Ukrainas. Ehitusega kaasnevad suured ootused kohaliku kogukonna jaoks ning see tähistab olulist sammu Baykari laienemisel rahvusvahelisel turul. Uus tehas võimaldab ettevõttel laiendada oma tootmist ja pakkuda uusi võimalusi Ukraina kohalikele töötajatele. See sündmus on märkimisväärne mitte ainult Ukraina majandusele, vaid ka kogu piirkonna arengule ning rõhutab Türgi ja Ukraina vahelist tihedat koostööd.

Murmanski oblasti lennuväljalt tõusid õhku pommitajad Tu-95. USA senati lepe piirijulgeoleku meetmetest ja Ukraina abist kukkus läbi. Türgi droonitootja Baykar alustas Kiievi lähedale tehase ehitamist.

Oluline kolmapäeval, 7. veebruaril kell 5.17:

– Murmanski oblasti lennuväljalt tõusid õhku pommitajad Tu-95;

– Borrell külastas Kiievi lähedal EL-i rahastatavat väljaõppekeskust;

– Türgi droonitootja Baykar alustas Kiievi lähedale tehase ehitamist;

– USA senati lepe piirijulgeoleku meetmetest ja Ukraina abist kukkus läbi.

Murmanski oblasti lennuväljalt tõusid õhku pommitajad Tu-95

Venemaal Murmanski oblastis asuvalt õhuväebaasilt Olenja tõusid õhku strateegilised pommitajad Tu-95, teatas kella kolme paiku öösel Ukraina õhuvägi.

Ukraina õhuväe ametnike teatel võivad Vene lennukid jõuda Ukraina lähedale rakettide väljalaskmiseks juba kella viie paiku.

Ukraina õhuvägi palub inimesi jälgida teateid võimaliku Vene raketirünnaku algusest ning õhuhäire käivitumise korral liikuda varjenditesse.

Venemaa strateegilistest pommitajatest Tu-95 lastakse tavaliselt välja tiibrakette H-101, H-555 ja H-55.

Borrell külastas Kiievi lähedal EL-i rahastatavat väljaõppekeskust

Euroopa Liidu välisasjade kõrge esindaja Josep Borrell külastas teisipäeval Kiievi lähedal Euroopa Liidu rahastatavat korrakaitsejõudude väljaõppekeskust.

Borrell osales ka koolitusel, mida viisid läbi politseiinstruktorid mitmest EL-i riigist, seal hulgas Prantsusmaalt ja Hispaaniast.

Koolitus keskendus väljakutsetele, millega julgeolekujõud on silmitsi hiljuti Ukraina kontrolli alla naasnud aladel.

Loe rohkem:  Ukrainlased tulistasid öösel alla pooled raketid | Välismaa

“[Korrakaitsjad] on silmitsi raskete olukordadega, kui nad taastavad kontrolli vabastatud aladel. Neil tuleb taastada õiguskord,” ütles Borrell.

Koolitusest osavõtjatel tuli harjutada ohtlike isikute kinnivõtmist.

“Sellised asjad juhtuvad reaalselt,” ütles Borrell, kui missiooni juhataja, Portugali rahvuskaardi ohvitser Helder Carcao talle keskust tutvustas.

“Me koolitame rohkem kui 150 politsei ja rahvuskaardi liiget, kellest omakorda saavad koolitajad,” lisas ta.

Projekti eesmärk on “anda väljaõpet tuhandetele julgeolekutöötajatele”, rõhutas Borrell.

Koolitustel õpetatakse politseinikele ka sõjakuritegude ja massihaudade avastamist ja uurimist ning ohvrite lähedaste teavitamist.

Türgi droonitootja Baykar alustas Kiievi lähedale tehase ehitamist

Türgi kaitsetööstusettevõte Baykar alustas Kiievi lähedale tehase ehitamist, et hakata tootma sõjaväedroone Bayraktar TB2 ja TB3, ütles teisipäeval firma peadirektor Reutersile.

Türgi droonid kogusid maailmas tuntust pärast seda, kui Ukraina sõjaväelased hakkasid kasutama neid võitluses Vene üksuste vastu, hävitades soomustehnikat ja suurtükisüsteeme.

Baykar on alates 2018. aastast sõlminud tarnelepingud TB2 droonidele 30 riigiga, nende seas on Ukraina, Etioopia, Liibüa ja Aserbaidžaan.

“Meie tehast on ehitamisel. Meil on vaja umbes 12 kuud, et ehitusega lõpule jõuda, siis liigume edasi masinate, seadmete ja organisatsioonilise struktuuri juurde,” ütles Baykari tegevjuht Haluk Bayraktar ar-Riyadis maailma kaitsetööstuse messi kõrvalt.

“Ukraina tehas on suur, me kavandame, et seal hakkab töötama umbes 500 inimest,” lisas ta.

Bayraktari sõnul plaanitakse toota umbes 120 drooni aastas. Ta lisas, et esialgu ei ole veel paigas, kas Ukrainas hakatakse tootma TB2 või TB3 droone.

Vastates küsimusele, kas tehase ehitamisega on jätkuvat sõda arvestades julgeolekuküsimusi, mis võiksid rajatist ohustada, ütles Bayraktar, et plaanidega “liigutakse täielikult edasi” ning neid ei saa miski peatada.

Ukraina kaitseministeerium ja Türgi firma Baykar Makina sõlmisid varem kokkuleppe droonide remondi ja hooldusega tegeleva keskuse ehitamiseks.

Loe rohkem:  Yellen: G7 peab asuma Vene varasid kiirelt konfiskeerima | Välismaa

USA senati lepe piirijulgeoleku meetmetest ja Ukraina abist kukkus läbi

USA senati kokkulepe piirijulgeoleku meetmetest ja Ukraina abist sai teisipäeval kiire ja täieliku hävingu osaliseks, kuna vabariiklased loobusid selle toetamisest hoolimata president Joe Bideni üleskutsest kongressile “näidata selgroogu” ja seista vastu Donald Trumpile.

Vaid mõni minut pärast demokraadist presidendi kommentaari Valges Majas väljus senati vabariiklaste liider Mitch McConnell vabariikliku partei kohtumiselt kapitooliumis ja tunnistas, et kokkulepe on ebaõnnestunud.

“Mulle ja enamikule meie liikmetest tundub, et meil ei ole reaalset võimalust teha siin seadust,” ütles ta ajakirjanikele.

Loodes tehas Ukraina lähedal näitab Türgi ettevõtte Baykari tugevaid sidemeid Ukrainaga ning nende soovi laiendada oma tegevust piirkonnas. See samm võib kaasa tuua uusi töökohti ja majanduslikku kasu nii Ukrainale kui ka Türgile. Samuti võib tehase ehitamine tugevdada kahe riigi vahelisi poliitilisi ja majanduslikke suhteid. See on hea näide rahvusvahelisest koostööst ja investeeringutest, mis võivad aidata kaasa piirkonna arengule ja stabiilsusele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga