Tunamullune NBA meister riputas 30-aastaselt ketsid varna | Korvpall

2304465h3077t24

Eestis on alati tulihingeliselt armastatud korvpalli ning selle spordiala suured saavutused ei jää märkamata. Üks sellistest saavutustest oli ka tunamullune NBA meistriks kroonitud mängija, kes vaid 30-aastaselt otsustas oma ketsid varna riputada. Tema mängupõlv on olnud täis kirge, võitudeid ja pühendumust ning tema otsus lõpetada karjäär oli ükskõik millise korvpalli fänni jaoks suur kurbust tekitav uudis. Küll aga jääb tema saavutused, oskused ja kirg korvpalli vastu igaveseks ajaloo lehekülgedele jäädvustatud.

Korvpalliliigas NBA kokku 11 hooaega mänginud Otto Porter juunior otsustas vaid 30-aastaselt tippsportlase karjääri lõpetada.

2013. aasta noormängijate valiku kolmas valik veetis karjääri esimese osa Washington Wizardsis ning mängis hiljem ka Chicago Bullsis, Orlando Magicus, Golden State Warriorsis ja Toronto Raptorsis.

Alles eelmisel nädalal vahetati mängija Utah Jazzi, kes ta aga põhimeeskonna juurest välja arvas. Mõni päev hiljem teatas 2022. aastal Golden State Warriorsiga NBA meistriks kroonitud Porter karjääri lõpetamisest.

“Mul on olnud 11 šanss elada oma eluunistust ja mängida NBA-s. Unistus tipnes NBA meistritiitli võitmisega. Kahjuks ei luba mu keha mul enam enda soovitud tasemel mängida ja otsustasin seetõttu loobuda,” teatas mängija.

Viimastel aastatel vigastuste küüsis olnud ameeriklane pidas maailma tugevaimas korvpalliliigas 527 kohtumist, viskas keskmiselt 10,3 punkti ja võttis 4,9 lauapalli mängus.

Kuigi tunamullune NBA meister otsustas 30-aastaselt ketsid varna riputada, jääb tema saavutus alatiseks ajalukku. Tema edulugu on inspireeriv ja näitab, et ka kogenud sportlastel on aeg mõelda uutele väljakutsetele. Korvpallimaailm on teda tänulikult mäletamas ning tema panus spordimaailma jääb igaveseks meelde. Ehkki ta astub nüüd uuele teele, jääb tema pärand elama kuni uue põlvkonna tähed astuvad tema jalajälgedesse. Tema karjäär on olnud täis võite ja emotsioone ning ta on tõestanud end ühe suurema mängijana korvpalli ajaloos.

Loe rohkem:  Thunder lõpetas Jazzi võiduseeria | Korvpall

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga