TÜ/Bigbank lülitas tiitlikaitsja konkurentsist, poolfinaali jõudis ka Rae | Võrkpall

1708791251 2112719h9afct24

TÜ/Bigbank shocked the defending champions and secured their spot in the semi-finals, while Rae also advanced to the next round in an intense volleyball showdown. The competition is heating up as these teams battle it out for a chance at the title. Fans are on the edge of their seats as they witness the thrilling matches and unexpected outcomes. Stay tuned to see who will emerge victorious in this intense volleyball tournament in Estonia.

Võrkpalli naiste Balti liiga veerandfinaalseeria teine mäng Rae Spordikool/VIASTONi ja VK Jelgava vahel lõppes sarnaselt esimesele vaid kolme geimiga, kui avamängus 3:0 võidu saanud Rae esindus teenis laupäeval samuti 3:0 võidu ja tagas sellega edasipääsu poolfinaali. Nelja parema sekka pääses ka Tartu Ülikool/Bigbank, kes alistas tiitlikaitsja Kaunase VDU.

Tuule spordihoones toimunud korduskohtumine kujunes tasavägiseks, kui kodusaalis mänginud Rae Spordikool/VIASTON kallutas esimese geimi 19:22 kaotusseisust 25:23 tulemusega enda kasuks ja võttis 3:0 (25:23, 25:19, 25:22) mänguvõidu. Silvia Pertens tõi võitjatele 22 (+16), Liis Kiviloo 15 (+11) ja Hanna Pajula 14 (+8) punkti, vahendab volley.ee.

Ligi 200 pealtvaataja ees peetud vastasseisus tegi koduvõistkond hea esituse rünnakul, lahendades punktiks 47 protsenti rünnakutest. Lätlannade rünnakuefektiivsus oli 43 protsenti. Blokipunkte märgiti võitjatele kuus ja kaotajatele seitse ning serviässasid võõrustajatele neli ja külalistele viis.

Seega võitis põhiturniiril teise koha teeninud Rae naiskond põhiturniiril seitsmendaks tulnud Jelgava esinduse vastu kõik neli omavahelist kohtumist, kui põhiturniiril saavutas Rae võõrsil 3:1 ja kodusaalis 3:0 võidu.

Kolmanda Eesti võistkonnana jõudis järgmisel nädalal toimuvale naiste Balti liiga finaalturniirile põhiturniiril viiendaks tulnud Tartu Ülikool/Bigbank, kes oli veerandfinaalseerias parem põhiturniiri neljanda kohaga lõpetanud tiitlikaitsja Kaunase VDU võistkonnast.

Loe rohkem:  Tähe hiilgemäng Eesti noortekoondist kaotusest ei päästnud | Võrkpall

Kahe võiduni peetud veerandfinaalseeria kodusaalis 3:0 võiduga avanud Tartu esindus oli edukam ka Kaunases peetud teises kohtumises, kui tartlannadele läks kirja 3:1 (25:23, 25:16, 16:25, 25:20) võit.

Tartu esindus näitas parimat rünnakuprotsenti teises geimis, kui punktiks löödi 45 protsenti rünnakutest. Kogu mängu kokkuvõttes oli näitaja 37%. Leedu võistkonna rünnakuefektiivsus oli 34%. Blokis olid omakorda edukamad kaotajad, kes kogusid Tartu võistkonna kuue blokipunkti vastu üksteist blokipunkti. Serviässasid kogunes koduvõistkonnale kolm ja Eesti võistkonnale kuus.

Suurima punktisaagi kogus 12-ga plussi jäänud Ingris Suvi, kelle arvele kogunes 18 punkti. Liisbet Pill ja Salme Adeele Hollas assisteerisid 13 ning Laura-Liisa Maiste üheksa punktiga. Egle Makauskaite tõi võõrustajatele 14 punkti.

1.-2. märtsil toimuvale nelja võistkonna finaalturniirile on lisaks Raele ja Tartule koha kindlustanud ka põhiturniiri parim naiskond TalTech, kes mängis kahe võiduni peetud veerandfinaalis kahel korral 3:0 tulemusega üle Audentes SG/Noortekoondise.

TÜ/Bigbanki võit tiitlikaitsja üle oli üllatuslik, kuid tõestas nende võitlejate vaimu ja võimekust. Rae jõudmine poolfinaali näitab nende tugevat meeskonnatööd ja pühendumust. Eesti võrkpalli tasemel tõusevad pidevalt uued võistkonnad esile, luues põneva ja konkurentsitiheda keskkonna. Ootame põnevusega finaali, kus selgitatakse välja sel aastal parim võrkpallimeeskond.