Tšiili metsapõlengutes on hukkunud üle 60 inimese | Välismaa

2242791ha689t24

Tere tulemast, sõbrad! Täna koguneme kurbade uudiste vahendamiseks. Tšiili metsapõlengutes on hukkunud üle 60 inimese. See kohutav katastroof on raputanud mitte ainult Tšiili rahvast, vaid ka kogu maailma. Me kõik tunneme kaasa ohvrite lähedastele ja avaldame sügavat kaastunnet nendele, kes on kaotanud oma kodud ning jätnud maha kõik, mida nad omavad. On oluline, et me jääksime kursis selle traagilise sündmuse arengutega ning leiaksime võimalusi, kuidas saame aidata kriisiolukorras. Loodame, et see kohutav katastroof saab kiiresti lahendatud ja kannatanud saavad leevendust ning tuge kogu maailma solidaarsusest.

Tšiili kesk- ja lõunaosas lõõmavates metsapõlengutes on jätnud elu vähemalt 64 inimest, teatasid laupäeval ametnikud; ohvrite arv tõenäoliselt kasvab.

President Gabriel Boric kuulutas tulest räsitud piirkondades katastroofi tõttu välja eriolukorra. Kriisi süvendavad põud ja kuni 40 kraadini kerkinud kuumus.

Hukkunute arv on pühapäeva jooksul tõusnud üle 60. Borici sõnul on hukkunuid vähemalt 64.

“Me teame, et see arv kasvab, ja kasvab veel märkimisväärselt,” lausus ta.

Siseminister Carolina Tohá sõnul on riigis ühtekokku 92 põlengut 43 000 hektaril.

Ametnike sõnul ohustavad tulekahjud sadu majapidamisi. Valparaiso turismipiirkonnas, eelkõige Viña del Mari ümbruses on põlengud hävitanud tuhandeid hektareid metsa ja sundinud inimesed kodudest põgenema. Ainuüksi Valparaiso piirkonnas on põlenud vähemalt 7000 hektarit metsa, teatas Tšiili metsaamet.

Tšiili metsapõlengud on põhjustanud suurt kahju ja tragöödiat, kus üle 60 inimese on kaotanud oma elu. See on südantlõhestav uudis, mis mõjutab kogu maailma. Meie sügav kaastunne ja mõtted on kõigi nende perede ja lähedaste juures, kes on kaotanud oma kallid. Sellised sündmused panevad meid mõistma looduse jõudu ja vajadust paremini hoolitseda meie planeedi eest. On oluline, et rahvusvaheline kogukond tuleks kokku, et toetada Tšiilit nende raskes ajas ja leida viise, kuidas ennetada selliseid katastroofe tulevikus.

Loe rohkem:  Orban: Ungari ja Rootsi sõlmivad kaitsekoostöö kokkuleppe | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga