Tšellofestivalil astub lavale neljakümnest muusikust koosnev orkester | Muusika

1681198h6c04t24

Tere tulemast Eesti tšellofestivalile, kus astub lavale neljakümnest muusikust koosnev imeline orkester! See sündmus toob kokku talendid üle kogu maailma, kes jagavad oma kirge ja oskusi tšello muusika kaudu. Orkester valmistub esitama kauneid klassikalisi palu ning julgeid kaasaegseid helimaastikke, pakkudes kuulajatele unustamatut muusikalist elamust. Olge valmis kogema emotsionaalset ja võimsat etteastet, mis jätab teile unustamatu mälestuse ning sügava armastuse tšellomuusika vastu. Tule ja lase end kaasa viia selle imelise muusikalise seiklusega!

Rahvusvahelise tšellofestivali “Crossing bows” lõppkontserdil saab kuulda siinmail harva lavale jõudvat kollektiivi, ligi neljakümnest muusikust koosnevat tšello orkestrit.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias teist korda toimuvale festivalile on kogunenud mainekad tšello õppejõud ja enam kui 30 üliõpilast kuuest riigist, Brasiiliast, Islandilt, Taanist, Leedust, Lätist ja Eestist.

Festivali lõppkontserdil EMTA suures saalis kuuleb nii spetsiaalselt tšelloansamblitele kirjutatud muusikat kui ka tuntud teoste seadeid.

“Meie repertuaari keskpunktis on kuulsad Brasiilia teosed, millest kaks ongi kirjutatud tšelloansamblitele ja üks neist siis sellisele koosseisule, kus on tšelloansambel ja sopran. See on imekaunis teos, mille on maailmakuulsaks teinud üks Brasiilia tšellomängija, kes on pärit sellest linnast, kust ka Fabio Presgrave ja kes Ameerikas suutis selle teose muuta nii tuntuks, et seda mängiti lausa televisioonis ja kõik laulsid seda kaasa. See on ilmselt igale tšellomängijale hingelähedane teos just selle fantastilise sopranisoolo pärast, mis ongi meie põhiteos,” ütles EMTA tšello professor Henry-David Varema.

Kontsert on tasuta.

Kokkuvõttes võib öelda, et Tšellofestivalil esinev neljakümnest muusikust koosnev orkester toob kaasa unikaalse ja võimsa muusikalise kogemuse. Nende esinemine on suurepärane võimalus nautida suurepärast muusikat ning avastada uusi andekaid muusikuid. Orkestri esituses kõlav muusika pakub publikule mitmekülgset loomingulist väljendust ning kaunistab festivali kultuurielamusi. Sellest tulenevalt on oodata suurt huvi ning emotsionaalset elamust kõigi muusikahuviliste ja kultuuriarmastajate seas.

Loe rohkem:  Tõnis Kahu: kultuuril ei ole kohustust olla ainult liitev | Muusika

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga