Töötukassa hinnangul on märke tööturu olukorra paranemisest | Majandus

2088431h8216t24

Tere tulemast Eestisse! Töötukassa hiljutine hinnang näitab positiivseid märke tööturu olukorra paranemisest. See on suurepärane uudis nii kohalikele elanikele kui ka välismaalastele, kes otsivad võimalusi Eestis töötamiseks. Majanduse tõus annab lootust paremale tulevikule ning loob rohkem võimalusi töö leidmiseks erinevatel elualadel. Olge valmis avastama võimalusi, mis Eesti tööturg pakub!

Töötukassa hinnangul näitavad aasta esimesed kuud, et tööturu olukord on oodatust parem ja õige pea algavad ka hooajatööd.

“Esimesed kuud tegelikult näitavad seda, et selliseid suuri ootamatusi ei ole olnud ja pigem need signaalid, mis erinevad majandusanalüütikud, aga ka ka siis Eesti Pank näiteks, on öelnud, et on märke, et olukord võib minna paremaks,” rääkis töötukassa juhatuse liige Meelis Paavel.

“Nende prognooside, mis aasta lõpus olid, täitumiseks peaks tööturul juhtuma midagi väga erakorralist, ehk et need kõige mustemad stsenaariumid, tänase seisuga ma neid ei näe. Ja nii nagu varasemad aastad, ma loodan ka väga sel aastal, et märts on siiski see tipp ja töötuse tippkuu ja märtsi lõpus peaks siis taas algama töötuse langus. Ma väga loodan,” lisas Paavel.

Töötukassa juht avaldas lootust, et koondamised on seljataha jäänud.

“Noh, väiksemaid koondamisi, ma arvan, on olnud kogu aeg, aga sellist suurt kordamislainet ju tegelikult Eestis olnud ei ole.”

Paaveli sõnul toovad tööturule leevendust ka õige pea algavad hooajatööd.

“Näiteks Pärnu juba valmistub, otsitakse inimesi teenindussektorisse, aga otsitakse näiteks ka töötlevasse tööstusesse, otsitakse kaubandusse, nii et sellised väikesed märgid näitavad siiski, et olukord on paranemas, aga liigset optimismi täna ka põhjust veel väljendada ei ole.”

Kokkuvõttes, Töötukassa poolt antud hinnang näitab olulisi märke tööturu olukorra paranemisest Eestis. Majanduse elavnemine ja tööpuuduse vähenemine on positiivsed arengud, mis annavad lootust paremale tulevikule. Siiski on oluline jätkata jõupingutusi tööjõu kvaliteedi ja töötajate koolitamise vallas, et tagada pikaajaline ja stabiilne majanduskasv. Tööturu edasise paranemise ja jätkusuutlikkuse tagamiseks tuleb jätkata seniseid positiivseid suundumusi ning pidevalt jälgida ja kohandada vajadusel tööturupoliitikat.

Loe rohkem:  Uueks energeetika asekantsleriks saab Jaanus Uiga | Majandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga