Tiitlikaitsja Senegal tagas Rahvuste karikal edasipääsu | Jalgpall

2222364h908et24

Tere tulemast Eestisse! Tiitlikaitsja Senegal on taganud oma koha Rahvuste karika järgmises voorus ja nende võidust räägitakse palju. Jalgpall on alati olnud oluline osa meie kultuurist ja kogukonnast ning Senegali meeskonna saavutus on toonud rõõmu paljudele fännidele üle kogu maailma. See tõestab veel kord, kui oluline on spordi roll ühendava jõuna erinevate rahvuste vahel. Oleme uhked, et saame olla osa sellest ajalooselt olulisest hetkest ja jagame rõõmu Senegali meeskonna saavutuse üle. Loodame, et see võit inspireerib ka meie oma jalgpallimeeskondi ja toob kaasa palju põnevat spordirõõmu tulevikus.

Aafrika Rahvuste karikaturniiril sai tiitlikaitsja Senegal reedel 3:1 jagu Kamerunist ning kindlustas koha 16 parema seas.

C-alagrupi kohtumises viis Marseille’i ääreründaja Ismaila Sarr Senegali 16. minutil juhtima, Habib Diallo tabamus suurendas 71. minutil tiitlikaitsja edu kaheväravaliseks. Nantes’i keskkaitsja Jean-Charles Castelletto värav 83. minutil andis Kamerunile veel võimaluse, aga endine Liverpooli ja Müncheni Bayerni ründaja Sadio Mane vormistas viiendal lisaminutil lõppskoori.

Mõlemas seni toimunud kohtumises kolm väravat löönud Senegal tagas seega C-grupist edasipääsu, koha 16 parema seas kindlustasid reedel ka Roheneemesaared, kes said B-grupi raames 3:0 jagu Mosambiigist. Viimases alagrupivoorus kohtuvad Roheneemesaared kahe punkti peal oleva Egiptusega, ühe punkti kogunud Ghana ja Mosambiik mängivad omavahel.

Tänavused Aafrika meistrivõistlused peetakse Elevandiluurannikul, võitja selgub 11. veebruaril Abidjanis. Võõrustajad ei ole A-alagrupis lihtsas seisus, sest pärast Guinea-Bissau alistamist kaotati Nigeeriale. Ekvatoriaal-Guineal ja Nigeerial on kahe vooru järel neli punkti, otsustavas mängus kohtub Elevandiluurannik Ekvatoriaal-Guineaga.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Senegali jalgpallimeeskond on suutnud end tõestada Rahvuste karika tiitlikaitsjana ning kindlustada edasipääsu turniiri järgmisesse vooru. Nende tugev mäng ja kindel võit on toonud rõõmu nii fännidele kui ka meeskonnale endale. Senegal on näidanud oma võimekust ja kindlasti on neil potentsiaali minna turniiril veelgi kaugemale. Loodame, et meeskond suudab säilitada oma hea vormi ning anda endast parima tulevastes mängudes. Eestis on kindlasti palju fänne, kes jälgivad Senegali edusamme Rahvuste karikal põnevusega.

Loe rohkem:  Rootsi jalgpalliliit tegi tavatu otsuse | Jalgpall